Juhtkiri: Jõulurahu – mis see veel on?

23.12.2018 19:05
Ketlin Rauk
Kommentaarid
4
Foto:

Mitmete suurte sõdade aegu on tehtud jõulude ajal sõdimises pause, kuulutatud välja ajutine jõulurahu.

Näiteks 1914. aasta detsembris, kui Euroopas möllas esimene maailmasõda, tulid briti ja saksa sõdurid oma kaevikutest välja, et koos jõule tähistada. Nad pakkusid vastastikku toitu, jooki ja sigarette ning mängisid isegi koos jalgpalli. Kuid see vaherahu ei jäänud kestma. Üks briti sõdur mainis rindelt saadetud kirjas, et keegi saksa sõdur ütles talle: „Täna on meil rahu. Homme aga sõdid sina oma riigi ja mina oma riigi eest.”
See on liigutav lugu, mis annab tunnistust sellest, et pühadeaegset rahu on alati õigeks ning vajalikuks peetud. Oleks tore, kui see saaks olla au sees ka meil Eestis ning päris igapäevases elus. Ehk võiks vähemalt nüüd, jõuluajal, matta maha sõjakirve oma sugulaste või naabritega, hüüda tervituseks paar sõbralikku sõna ja soovida häid pühi.
Olen päris kindel, et nad oleksid meeldivalt üllatunud ning valmis ka ise omalt poolt leppima. Alati ei tarvitse isegi tüliga tegemist olla, võib-olla on näiteks mõni vanem sugulane, kellel sa pole ammu külas käinud? Mõni sõber, kes on kuidagi märkamatult unustusse jäänud? Millal siis veel suhteid üles soojendada kui mitte jõulude ajal. Rahulikke ja sõbralikke jõule kõigile Nelli lugejatele!Vaadatud 596 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
munn

suhu

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi