Juhtkiri: Kas söögi ja sooja jaoks jätkub?

05.01.2020 18:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
0
Foto:

Pensionireform kütab kirgi. Aga paljud, keda see otseselt ja eluliselt puudutab, ei pruugi arugi saada, mis toimub.

„Riik annab mulle raha,” ütles mulle üks reformi pooldav 50+ härra kindlalt. Üldse mitte rumal mees, eluaeg põldu harinud ja puha. Aga sellest aru ei saa, et ei anna talle keegi midagi.
Eestis on sadu, ehk isegi tuhandeid inimesi, kes oskavad oma raha arukalt investeerida. Aga neid, kes ei oska, on väga palju rohkem.
Need, kes oskavad, säästavad ja investeerivad niigi, reformidest sõltumata. Teine sammas on vaid üks nende investeeringutest. Kellele väljamaa pangad ei meeldi, on juba Tuleva avastanud. Nutikas inimene on riigist kiirem.
Teised elavad peost. Kes peost suhu, kes peost peoni. Mõni tunneb end elu peremehena ja lööb kõik laiaks, laenab pealegi. Neid teisi reform ei aita, küll aga muudab nende pensioniea keerulisemaks, kui see niigi oleks.
See, et riik tahab inimesi rahaasjades iseseisvamaks muuta, on suurepärane. Aga alustada tuleks tänastest koolilastest, mitte pensionieelikutest. Rahatarkus peaks olema üks õppeainetest, millest koolilõpus ka eksam tehakse. Siis võib mõnekümne aasta pärast vabalt pensionireformi teha.Vaadatud 543 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi