Juhtkiri: Kas suitsetav naine on seksimagnet?

27.12.2020 22:10
Reet Kudu
Kommentaarid
9
Foto:

Piirangute aeg on lisanud bussipeatustesse  erivärvilisi ja põnevaid maske, aga tihti on need kasutusel pigem lõuasoojendajatena, nina on harva kaetud.

Samuti on lisandunud närviliselt suitsetajaid. Kui aga ühis­sõidukites ei tohi nikotiini kaas­reisijatele näkku puhuda, siis ei tohiks seda teha ka bussipeatustes. Seda enam, et suitsetajad on sageli alles mehehakatised või tulevased noored emad.
Kuigi vanad filmid, kus suitsetav näitsik oli parim seksimagnet, on ammu minevik, ei tea kooliõpilased, et pikas perspektiivis rikub nikotiin märksa rohkem kui ­koroona uue põlvkonna tervist. Eriti nukker on vaadata laste kõrval tossutavaid emmesid ja issisid.
 Lisaks oleks kena linna­elanikele meenutada, et me ei ela Inglismaal, kus on vasakpoolne liiklus. On veider, aga sage nähtus, kui tatsatakse otsustavalt kõnni­tee valel poolel ega anta ­vastutulijale teed. Liiklusvahend, mis kihutaks keset sõiduteed või lausa vastassuuna vööndis, saaks kohe trahvi. Paljudel jalakäijatel pole aga ohutust ja viisakast liiklemisest mingit aimu. Mis kasu on paljukorratud reeglist „kaks pluss kaks“, kui kõnniteedel ei teata isegi seda, mida teab iga autojuht – keset teed ei sõideta, ammugi mitte vales reas!
Käitumiskultuur ei teki loomulikult iseenesest, seda on vaja samavõrd lastele (ja täiskasvanutele!) selgeks teha nagu maskikandmist.Vaadatud 978 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
freelancer

ajuvaba jutt: pealkirjas räägitakse naiste suitsetamisest ja seksist, aga pool teksti käsitleb hoopis probleemi, et inimesed kõnnivad valel pool teed ja mida peaks tähendama mõttekäik "Kui aga ühis­sõidukites ei tohi nikotiini kaas­reisijatele näkku puhuda, siis ei tohiks seda teha ka bussipeatustes. Seda enam, et suitsetajad on sageli alles mehehakatised või tulevased noored emad."? mis mõttes seda enam? miks seda enam? ja mis selle jutu mõte üldse on? mida peaks autori arvates teisiti tegema ja kes?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi