Juhtkiri: Kellele on mõeldud emadepäev?

12.05.2019 22:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
2
Foto:

Pühapäeval on emadepäev. Sellega seoses oleks huvitav natuke mõelda ja arutleda, kelle päev see siis täpsemalt on ja kellele seda “head emadepäeva” siis tuleks soovida? Kas ainult enda emale või ka teistele, kes on emad? Naabrinaisele, töökaaslastele?

Mina isiklikult olen ikka olnud arvamusel, et sel päeval peab igaüks meeles enda ema. Ehk ka vanaema, kui vanaema olemas on. Teine olukord on muidugi siis, kui lapsed on alles päris pisikesed - sellisel juhul oleks kena, kui laste isa aitaks neil seda päeva nende emale meeldejäävaks teha.
Seepärast oligi huvitav lugeda ühe noore ema blogist, et tegelikult võiks kõigile emadele, eriti värsketele emadele head emadepäeva soovida ja nii-öelda tervitada neid "emade gängi" astumise puhul. Tõtt-öelda ei olnud ma selle peale tulnudki, ega osanud ka ise vastse emana midagi sellist teiste poolt oodata. Veelgi huvitavam oli kommentaar sellele loole, kus kirjutaja kavatses äsja emaks saanud naabrinaisele küpsetada emadepäevaks laari muffineid. Muidugi armas, kui lähedasi meeles peetakse. Ja häid soove on ju alati tore kuulda, miks siis ei või soovida... Ometi tundub mulle kuidagi veidravõitu ja võõras selline asi emadepäeva puhul.
Aga kellele meeldib, muidugi soovigu ja küpsetagu kasvõi tervele rügemendile. Peaasi, et omaenda ema selles suures õhinas tähelepanuta ei jääks.Vaadatud 508 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Madis

Olen Ketliniga täiesti nõus. Mul töökaaslasedki õnnitlesid teineteist emadepäeva puhul jne. Natukene naljakas tundus. Ise ma ei soovinud seda oma õelegi, vaid ainult emale.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi