Juhtkiri: Kes tunnustab vaid füüsilist jõudu, see peab seda tunda saama

16.04.2017 18:10
Einar Ellermaa
Kommentaarid
2
Foto:

Jõu vastu leidub veel suurem jõud. See lause on pärit kuulsast Nõukogude filmist „Moskva pisaraid ei usu“. Peategelase Katerina austaja Goša läks tänaval noori kiusanud kraadedele kallale.

Katerina ütles, et jõud ei lahenda midagi. Goša ütles, et kahjuks on inimesi, kes ei saa millesti aru enne, kui saavad tunda, et jõu vastu leidub veel suurem jõud.
Koolis oli üks poiss, kes kiusas füüsiliselt nõrgemaid. Kui palju oli tema käitumist arutatud, kui palju kordi vanemaid kooli kutsutud – kraadet ei huvitanud ei õpetajate ega vanemate arvamus. Ükskord nägi tema tegevust pealt abiturient, jõuline spordipoiss. Ta uuris nooremate käest, mis toimub, ja need selgitasid, et see poiss kogu aeg kiusab teisi. Turske poiss läks siis kraade juurde ja ütles, et kui ta veel midagi säärast näeb või teistelt kuuleb, siis teeb ta katki. Ta võttis kraade käsivarrest kinni ja pigistas nii, et see läks hirmust näost tulipunaseks. Suur poiss ootas vihjeid kiusamisest, aga ta ei kuulnud neid.
See jutt oli muidugi vihje USA õhurünnakule Süüria sõjaväebaasi pihta. Ja vihje juttudele, et rahvusvaheline õigus nii ei luba ja enne tuleb läbi rääkida. ÜROs ju püüti läbi rääkida pärast Assadi keemiarünnakut oma rahva vastu, aga Venemaa ütles, et ei saa aru, millest jutt.
Selle koolipoisiga ka räägiti nii palju, et et kõik olid kannatuse kaotanud. Tema aga teadis hästi, et kõik ainult räägivad. Kuni tuli kõva poiss, kes ütles, et tema teeb. Nii juhtus ka Süüria ja tema sõbra Venemaaga.Vaadatud 824 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ivan

Mida asja ongi arenguriigil nimega Venemaa tolles maailmanurgas? Endal on peale esimest naftahinna langust vesi ahjus. Millal see kuldrubla neil tulema pidigi?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi