Juhtkiri: Kogu rahva süü?

05.06.2022 23:10
Reet Kudu
Kommentaarid
12
Foto:

Kui Ameeriklased katsetasid Jaapani linnade Nagasaki ja Hirošima peal tuumapomme, siis ei jäänud kogu USA rahvas süüdi ja ei katkestatud kultuurikontakte kõigi ameeriklastega, rääkimata riiklike festivalide ärakeelamisest, nagu karistatakse nüüd kõiki Venemaa kultuuritegelasi. Ka neid, kes on diktatuuriga võideldes elu ja karjääriga riskinud.

Sellised “sanktsioonid” olid aga omased Stalinile, kes küüditas Krimmi poolsaarelt kõik krimmitatarlased, ikka kogu rahva korraga!
Juhul, kui kogu Venemaa rahvas on praegu süüdi Putini sõjas, siis oli ka kogu nõukogude rahvas süüdi NSVL kuritegudes.
Kui Kaja Kallas - uue Margaret Teatcherina?! - saavutaks (tuumapommidega) Moskva ja Peterburi hävitamise, siis jõuaks Eesti tõesti maailma sõjaloos vapustavalt “edukale” kohale, kuigi on karta, et meie riik ka ise seejärel olematusse kaoks nagu näiteks sõjakas Preisimaa.
Meenutaksin ka, et Bernis peeti maikuu alguses sõjapõgenike konverentsi, kus peateemaks oli ukrainlaste ebaõiglane eelistamine kõigile teistele pagulastele, kelle kodumaa NATO kaasabil rusudeks pommitatud.
Paljud eestlased on õppinud Venemaa kuulsates konservatooriumides ja ülikoolides, seepärast soovitan toetada vähemalt privaatselt Venemaa kõrgkultuuri ja erafestivale, mitte alludes Euroopa ja USA riigijuhtide hüsteerilisele nõudele kogu vene rahva boikoteerimiseks. Hoidkem sõbrasuhteid ja sõbralikke kultuurikontakte.Vaadatud 588 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
see ju nii tore

kaatja soovil oli ju president hiljuti ahvrika külakultuuri toetamas, siis veel ,,svaabakultuuri ,, toetamas ja küll jõuab ka ,,russikultuuri,, toetama

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi