Juhtkiri: Kõrge lend ja pisut muda

18.07.2021 22:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
1
Foto:

See suvi on kõrgelennuliste unistuste aeg. Vaatamata sellele, et koroona pärsib reisimist ning kuumus paneb mõtlema, kas poodi on vaja praegu minna, astus inimkond kosmosele suure sammu lähemale.

Sir Richard Bransoni kosmoselennuk on vaieldamatult teaduse ja tehnika üks võimsaid saavutusi – teadlaste ja inseneride triumf ning ärivõimaluste viimine tasandile, kus „Piiriks on vaid taevas!” enam ei kehti.
Muidugi oli see ka üks korralik meediaetendus. Hallipäine Branson kaaluta olekus koos kauni noore naisega, kelle juuksed nii võluvalt lehvivad... Rääkimata lennuki­omaniku kaugustesse suunatud pilgust, kui ta räägib, et juba väikese poisina meeldis talle tähti vaadata ning neist unistada.
Kui eestlaste üle omakeskis muiatakse naabrile ära tegemise vajaduse pärast, siis ega teised paremad ei ole. Näpsas ju Bransongi oma kosmosevallutamise päeva kenasti konkurent Jeff Bezose nina alt ning mängis oskuslikult välja oma suurimad tugevused – head disainerid ning efektse esinemise.
Ent see, mida Richard Branson oma aktsionäridele tegi, vääriks Tammsaare sulge omaaegsete vürtspoodnike tõu kirjeldamisel: kui Virgin Galacticu aktsia raketi sabas tähelendu tegi, tõi Branson riiulilt suure paki lisaaktsiaid ning pidu oligi otsas.Vaadatud 602 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Kukkumine kõrgelt

Zinaiida Zolkman sai üleilmselt tuntuks kui esimene transhobune, kes muudeti inimeseks.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi