Juhtkiri: Kuidas selle koroonaga nüüd siis on?

15.01.2023 23:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
7
Foto:

Kevadel saab kolm aastat sellest, kui maailm täielikult muutus ja lukku läks. Peaaegu kõik töötajad, kellel kuidagigi võimalik oli, suunati kodukontoritesse, lapsed jäid koju nii koolist kui lasteaiast.

Poodides soovitati käia nii harva kui vähegi võimalik ja toidukaupadel pärast kojutoomist lasta mitu tundi tuulduda. Mäletan, et mu ema pesi lahtiselt ostetud (paberis) šokolaadikommid kraani all üle. Teiste inimestega kokkupuutumise ees tunti õudust, sõpru sai näha üksnes läbi veebikaamera. Lapsevanemad said kõvasti vatti, püüdes kantseldada lasteaiarüblikuid, abistada algklassilapsi ja kõige selle kõrvalt veel kodukontoris täistööpäeva teha. Kino, teater ja väljas söömine olid täiesti mõeldamatud.
Täna ei karda koroonat enam keegi, ehkki ega neid haigeid ju sugugi vähe ei ole, lisaks võimutseb gripp ja veel sada muud viirushaigust. Maskid on ammu unustatud ja näiteks Selveris on otsustatud käte desinfitseerijadki maha võtta. Kauplustes ja ühistranspordis ei hoia inimesed vähimatki pikivahet, vaid ujutakse otse külje alla ja köhitakse vaat et näkku. Selge see, et kolme aasta tagust hirmuvalitsust ei igatse keegi tagasi, aga kas see pole mitte juba teine äärmus, kui enam üldse mingit ettevaatust ei ole? Ja nii need haiglad täituvad, ametiasutustes pole enam kedagi leti taha panna. Näiteks hiljaaegu suurt raamatukogu külastades askeldas seal terve suure korruse peale vaid üksainus inimene – kõik teised olla haigestunud...Vaadatud 374 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Vötame mönuga

Selgus, et Saaremaal surid ohvrid koroona asemel Saaremaa viinuski kätte. Joomine tapab. 160 viinaohvrit ja milline trall !

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi