Juhtkiri: Küll nüüd on palju hobiarste

22.03.2020 21:10
Einar Ellermaa
Kommentaarid
1
Foto:

Küll on meil ikka palju targutajaid ja tagantjärele teadjaid, mida oleks koroonaviirusega võitlemisel pidanud tegema arstid, haiglad, terviseamet ja valitsus eile, mida oleks pidanud tegema üleeile ja mida nädal tagasi. Otsused tehti reaalse info põhjal, et saavutada parim võimalik tulemus, tervis ja elutingimused. Lisaks peab järgima seadusi ja lugema ka raha.

1940. aasta kohta on meil nõuandeid palju, mida kõike oleks Konstantin Päts pidanud tegema ja mis ta valesti tegi. Siis olid teistugused teadmised, kartused ja arusaamad maailma toimimisest. Diplomaadid töötasid pidevalt ja läbirääkimised käisid, aga ükski oluline riik ei andnud Eestile julgeolekugarantiid.
Arstid, haiglad, terviseamet ja valitsus tegutsesid nädal aega äärmuslike arvamuste vahel. Esiteks olid nad süüdi, et ei tee mitte midagi, ja teiseks süüdi, et keelasid liiga palju. Kui haigusjuhtude arv kasvama hakkas, jäid peale süüdistused, miks kõiki inimesi koju ei sunnita ja miks riiki nii aeglaselt lukku pannakse.
Loodetavasti kasutavad koju jäänud inimesed seda aega endasse vaatamiseks, mõtete ja plaanide sättimiseks ja suhtlemiseks lähedastega. Justkui auditi tegemiseks.
Ei ole maailm oma lõpuni kulgenud. Ei tohiks unustada, et Eestis ei ole ühtegi hukkunut ega vigasaanut ehk raskes seisundis haiget.
Ei tasu unustada, et Hiina Hubei provints juba ärkab uuesti elule. Ärkab Euroopa ja ärkame meie. Jõudu ja tervist!Vaadatud 451 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
itaalia taust

Koroonaviirus ohustab ennekõike vanu inimesi. Selles ei ole mitte midagi üllatavat, sest kui viirus mõjutab neid, kelle immuunsüsteem on nõrgenenud, siis ongi vanemad inimesed ohus, sest vanusega muutub inimese organism haigustele vastuvõtlikumaks. Loogiline on, et suremus on suurem seal, kus oodatav keskmine eluiga on kõrgem. Itaalia on eluea pikkuse poolest Euroopas esimeste seas. Sellele on vastav ka sealsete surnute keskmine vanus – umbes 80 a. See on paljuski itaalia toidu ja kliima teene, kuid antud olukorras pöördus see sealsete elanike vastu.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi