Juhtkiri: Kuusk ja kaunistused on ju ilusad!

24.11.2019 21:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
0
Foto:

Raekoja platsis pandi püsti suur kuusk ning avati jõuluturg. Kuusk on, nagu ikka, suur ja kaunis ning nii selle kui seda ümbritseva turu muinasjutuliste majakeste kaunistused ja tuled annavad möödujatele pimedal sügistalvisel õhtul kaasa killukese valgust ja rõõmu. Annavad teada peatsetest pühadest ja panevad juba ette nende saabumise üle rõõmustama.

Paraku leidub muidugi ka neid, kelle arvates pole jõuluajas midagi ilusat ning veelgi enam, on ju tõeline patt juba novembris kaunistused üles riputada! See ajavat igasuguse jõulumeeleolu pealt ära. No ma ei tea.
Kas ei ole siis nii, et kuuske ja ilusat kaunistatud linna on linnakodanikul ja ka läbisõitjal ilus vaadata? Ega see ei tähenda, et peab kohe ise hakkama „jõulutama“. Kes ei soovi, ei pea end sellest jõulukärast ju üldse segada laskma. Tundub, et enamik inimesi siiski tunneb rõõmu ilusatest kaunistustest ja kuusepuust, sest Raekoja plats on sealt läbi jalutades ikka puupüsti rahvast täis ja inimestel naerunäod peas.
Kindlasti on ilusti kaunistatud linna ka turistidel kena vaadata. Paljudes suurlinnades, näiteks Londonis ja Berliinis, on samuti jõuluturud juba novembrist avatud – linnad täies piduehetes.
Pealegi on tuleva nädala lõpus juba esimene advent. Miks siis mitte nautida seda ilusat pidulikku aega juba nüüd? Kui on vähegi võimalust, siis kogu perega.Vaadatud 424 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi