Juhtkiri: Lapsed kõikjale kaasa?

02.09.2018 19:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
3
Foto:

Aina räägitakse,kas ja kuhu võiks väikelapsi kaasa võtta. Teema sai alguse, kui Sotsiaalministeeriumi koosolekul oli ühel naisspetsialistil laps kaasas ning tal paluti lahkuda, väites, et laps segab. Arvamusi selle kohta on tulnud väga vastakaid.

Kahe lapse emana saan ma väga hästi aru, et alati ei ole hoidjat kusagilt võtta. Nii on mul laps kaasas olnud näiteks arsti juures, ka ei meenu vist ühtegi korda, kus oleksin sõpradel külas käinud lasteta.
Kuid... minu meelest ongi sellise lastega käimise puhul kõige olulisem see, et teised ei saaks häiritud. Näiteks täiskasvanute kontserdile või teatrisse ei võtaks ma eluski lapsi kaasa, sest on ju ette teada, et nad ei suuda seal vaikselt püsida. Sama lugu oleks arvatavasti ka töökoosolekute puhul - isiklikult ei võtaks kaasa, vähemalt mitte alla nelja-aastast, keda keeldudega veel väga ohjeldada ei anna. See pole ju ainult teiste inimeste, vaid ka sellesama lapse enda huvides - mida ma teda piinan keskkonnas, kus tal on igav ja paha?! Olen lahkunud vanema lapse lasteaiapeolt, kuna väiksem hakkas lärmama. Miks teised vanemad seda üritustel sageli ei tee, ongi suurim probleem.
Ega siis pelgalt lapse olemasolu ju kedagi ei sega, segab tema häälekus. Ja seda ei pea võõrad ürituse- või koosolekukülastajad küll taluma.Vaadatud 609 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
mx35

Min lemmikud on mini siga ja poni hobune ning eriti ärrituv skunks...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi