Juhtkiri: Lapsristisõdalased hullutavad ja lollitavad maailma

20.10.2019 21:10
Toomas Leito
Kommentaarid
3
Foto:

Laste ja noorte liikumine planeedi kliimapuhtuse eest on võtnud tohutud mõõtmed. Lapsed möllavad kümnetes riikides. Eriti mässumeelsed kliimalapsed, keda on hakatud nimetada ka lapsristisõdalasteks, on koondunud Londonisse.

Neid on koondunud sinna üle 30 tuhande, tekitades kesklinnas suure kaose. Stockholmis on iga reede laste protestiaktsioon. Kliimalaste käilakujuks on tõusnud rootsi koolitüdruk Greta Thunberg, kes pidas hiljuti ÜROs vihase poliitikuid süüdistava kõne, mis oli üpris skandaalihõnguline.
Noorte kliimaliikumine on mitmetahuline. Tervitada tuleb nende jõulist tähelepanu juhtimist kliimaprobleemidele, millega käib kaasas poliitikute halastamatu sarjamine, sest need ei tee midagi ja ainult mulisevad.
Samas on see põlvkondadevaheline konflikt ja noorte mässumeelsuse väljund. Nii, nagu olid kunagi hipide või punkarite liikumised. Noored peavadki möllama, kuid siin on piirid. Ühiskonda kaosesse saata pole väljapääs ega lahendus.
Laste töö on õppimine. Lõputu koolist puudumine jätab hariduseta. Ja mida on nad ise kliima puhtuse nimel ära teinud? Alustagu väikestest asjadest, kasvõi prügi korjamisest.
Lapsristisõdalasi kasutavad ära poliitikud, et ajada oma asja. See on kurjast!Vaadatud 761 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Siim

Kasutatakse lapslolle oma huvides ning kaasa aitab kollane meedia kes teeb raha eest mida iganes.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi