Juhtkiri: Last ei tohi suvel lasteaeda tuua?

14.06.2020 23:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
2
Foto:

Suurel osal lasteaialastel oli vahepeal päris prii põli. Kes vähegi sai kodus töötada, jättis oma lapse lasteaiast koju. Osadel polnud aga valikut, sest lasteaiad olid suletud. Lihtne see ei olnud – ei kodus töötava vanemale ega ka mitte lapsele. Väikelapsele on väga keeruline selgeks teha, miks vanem temaga tegelemise asemel hoopis tööasju ajab.

Vanemad tegid mitmekordset tööd – korraga tuli olla kaheksa tundi kodukontoris ja täita tööülesandeid ning jälgida lapse distantsõpet ja vajadusel abistada, leida tegevust ja lõbustusi lasteaialapsele. Naljakas lugeda, kuidas kutsuti üles keeli õppima ja raamatuid lugema ja ringlesid videod sellest, mida kõike igavuse peletamiseks tehti. Lapsevanemate ööpäevast jäi tunde pigem puudu.  
Ja nüüd tuleb välja, et nii mõnedki lasteaiad ei soovita endiselt lapsi suvel lasteaeda tuua! Pere ja Kodu Facebooki lehel ilmus just hiljaaegu artikkel, kuidas lasteaed soovitab tungivalt last mitte tuua, kui lapsevanemal on vähegi kodukontori kasutamise võimalus. Selline survestamine praegustes oludes tundub vale. Olen ka mujalt seda kuulnud: kui vähegi võimalik, ärge last tooge! Vabandust, aga mille või kelle jaoks siis lasteaed tegutseb? Kas lapsed on saanud sel aastal vähe kodus olla ja puhata? Paraku peavad vanemad siiski töötama ja kuidagi end ja oma last ära elatama. Nüüd on järsku moes vaadata viltu nende peale, kes ei saa terveks suveks puhkust?Vaadatud 350 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Vanaema

Lasteaia töötajate puhkus, lausa seadusse sisse kirjutatud. Aga häbi, häbi inetu kirja eest.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi