Juhtkiri: Meediat on nii palju, et ühtsust ei tule enam kunagi

09.09.2018 17:10
Einar Ellermaa
Kommentaarid
0
Foto:

Paljud imestasid 20.augusti pidupäeva järel, et olime nagu ühtsed, meenutasime 1991.aastat, laulsime õnnelikult koos, aga juba järgmisel päeval olime jälle kõik tülis. Küll vanade ja tavaliste asjade pärast, küll juba ka selle pärast, mis pidupäeval ei meeldinud. Ja samas õhkasime, et vanasti olime ikka ühtsed, aga nüüd ajab igaüks oma joru ja nõuab õigust.

Erimeelsusi on ikka, aga mitte kunagi pole meie elus olnud nii palju võimalusi neid sotsiaalmeedias ja sealtkaudu ka suures meedias paljundada. Juba peo ajal selgub sageli, et paljudele ei meeldi ja algab sõnavahetus nendega, kellele pidu meeldib.
Just sellepärast, et nii palju on võimalusi tohutult kiiresti oma eriarvamusi maailma laiali saata, ei tule see näiline ühtsus enam tagasi. Paljudel samamoodi mõtlevatel seltskondadel on lausa oma veebiajalehed, kust saab nautida ainult iseenda loodud maailmapilti. Ka mitmel parteil on oma veebiajalehed, sest neile teiste lood ei meeldi.
Kuidas elada? On kergem, kui me sellest ühtsuse unistusest loobume ja harjume elama nö plahvatusohtlikus keskkonnas. Eile tundus kõik hästi, aga täna võib luuavarrest pauk tulla ja avalduda sügavad erimeelsused. Paljud elavad ja töötavad ju koos plahvatusohtlike inimestega ning saavad hakkama, kui plahvatused iga kord ootamatult ei tule. Siis saab rohkem nautida ka hetki, kui elu paistab ilus.Vaadatud 500 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi