Juhtkiri: Mitte ainult õllest ja viinast

11.08.2019 20:10
Einar Ellermaa
Kommentaarid
0
Foto:

Nädala algul oli Postimehes pealkiri “Alkoturism on tagasi: soomlased püstitavad Tallinki laevadel rekordeid”.

Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene ütles, et reisijad on hakanud pärast alkoholiaktsiisi langetamist palju enam tooteid kaasa ostma. Ta möönis, et olulisemaid järeldusi saab teha siis, kui on möödas august, september ja oktoober.
Soome on Eestiga võrreldes suur riik ning kui soomlaste ostukäitumine laevadel ja Eestis muutub, mõjutab see statistikat kohe. Tahaks öelda, et meil ei maksaks kasvavatest alkoholimüüginumbitest eufooriasse sattuda. Palju olulisem on soomlaste Eesti tundmise oskus.
Olin juulis Soomes sugulasel külas ja jutuks tuli ka Eesti elu. Peale oluliselt odavama alkoholi on palju muud, kus Eesti Soomega võrreldes alla jääb. Eelkõige on see käitumiskultuur. Muuhulgas ka teenindajate käitumiskultuur. Eesti elu on Soomega võrreldes närviline. Soomlased on rahulikumad ja märkavad teisi. Eestis on meie asemel esikohal mina. Pole mõtet rääkida Soome heast liikluskultuurist. Kui Soomes jalakäija jääb vöötraja ette seisma, siis peatutakse. Kui Soomes autojuht tahab tänaval sõidurada vahetada, siis peatutakse. Soomes viivad kaubakeskuste külastajad ostukärud tagasi oma kohale. Kaubakeskuste klienditeenindaja naeratavad. Seda loetelu võiks jätkata. Oleks tore, kui me rõhutaksime alkoholi asemel käitumist.Vaadatud 517 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi