Juhtkiri: Nõrgematel läheb päris raskeks

19.09.2021 23:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
5
Foto:

Elu Eestis kisub mõneti  keeruliseks. Lisaks pandeemiaohule seisame silmitsi päris korralike hinnatõusudega – kütus on kallis ja elektrihind lööb ühe rekordi teise järel.

Vähe sellest, et autosõidud tuleb läbi mõelda ja enda järelt lampe kustutada, veavad need hinnatõusud kõiki teisi – leib, rõivad, arvutiosad... Hinnad kerkivad.
Nuttu praegu ei kosta, sest „sambarahaga” köetakse ka toidupoode. Riigikassat päästab sellesama raha tulumaksuna kasseeritud viiendik. Hoidlikumad vaatavad nukral pilgul, kuidas inflatsioon nende hoiuseid vähendab.
Aga tulemata need nutud ei jää ja kõige hullemini saavad taas pihta kõige vaesemad – üksinda elavad pensionärid, puudega inimesed ja nende hooldajad.
Mis puutub erivajadustega inimestesse, siis neil on praegu eriti raske. Töötukassa kaotab puudeid otsekui võluväel ning saadab „imeliselt tervenenuid” hulgakaupa tööturule. Et need seal midagi teha ei suuda, ei huvita kedagi.
President Kersti Kaljulaid soovitas Riigikogu liikmetel nõunikuid juurde võtta. Siinkirjutaja arvab hoopis, et riik võiks natuke odavamalt valitseda ja natuke rohkem kõige nõrgemaid toetada.
Näiliselt kergelt tulnud raha põleb kiirelt ja ühel hetkel pole pilt enam üldse ilus.Vaadatud 717 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Arvo

Anne- Mari on tõele üpris lähedal. Kui ei saa nende kirjutiste eest kinga, tulevad edasised kirjutised veel huvitavamad. Loodan edaspidigi väikest torget harilike inimeste elust irdunute elumulli kuni selle lõhkemiseni. Elus on ikka nii- kord oled laineharjal, kord lööb laine üle pea...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi