Juhtkiri: Nõrk Eesti, vale pööre ja veidi vett

10.09.2017 20:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
2
Foto:

Kui tekst läheb liiga lihtsaks ega evi enam sisu, siis võib seda ajaviiteks vastandtekstiga kõrvutada. Näiteks valimisplakatid. Kõik annavad teada, et „valid mind, on hästi” ehk siis „kui mind ei vali, siis nii hästi ei ole”.

Reformikad ja „Tugev Eesti!” Või tugev omavalitsus. Et kui neid ei vali, siis on Eesti nõrk? Ei usu – on teised tükk aega opositsioonis ja Eestil pole häda midagi. Ei ole loogiline!
Konservatiivid ja „Anname tuld”. Vastand oleks „Anname vett!”? Programmis lubavad, et mošeed ei tule, kooseluseadust ei tule, tasulisi parkimiskohti jääb vähemaks... Tuleandmine ja eitus koos on loogiline küll.
Sotsid ja „Õige pööre”. Riigikogus ja valitsuses näen kaht pööret – mängivad maksudega ja hoolitsevad rohkem rahva tervise eest, muuhulgas ka maksudega mängides. Ehk kui neid ei vali, siis on „Vale pööre” – maksud ei muutu ja rahva tervis ei parane. Loogika on sees.
Kesk ja „Teised lubavad, meie teeme!” sobib hästi teiste plakatite kõrvale. Teised lubavad tugevat Eestit, nemad teevad. Teised lubavad tuld anda, jälle nemad teevad. Nii ka õige pöördega. Vastand jätab keskerakondlaste reklaamimeistrid tot­rasse olukorda: „Meie lubame, teised teevad”. Savisaare-Sõõrumaa seltskond ütleb: „Julgen öelda, julgen teha.” Oleme näinud jah.
Pingutustel on väidetavalt jumet: sotsioloogide sõnul pidi umbes kolmandik valijatest suure pildi ja kõlava loosungi peale valiku tegema.Vaadatud 793 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

täpselt õige jutt

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi