Juhtkiri: Nõukogude Liit on ikka lühikese bussisõidu kaugusel

14.05.2017 18:10
Einar Ellermaa
Kommentaarid
5
Foto:

Tänavu esimest aastat ei näinud ma 9. mail Tallinnas ühtegi punaste nelkidega pronkssõduri austajat. Aga ju ei liikunud „õigel ajal õiges kohas“. Meedia kaudu sain teada, et ka selle aasta 9. mail oli Nõukogude Liit mitte 26 aasta, vaid üsna lühikese bussisõidu või kesklinnast minejal jalutuskäigu kaugusel.

Nõukogude ajal polnud Tsaari-Venemaa lippe ja Georgi linte, aga muidu on kõik üsna samamoodi. Vanemad inimesed on isegi riides nagu 1980ndatel. Eriti jube ja lausa kahju on vaadata neid pronkssõduri eraldusmärkideta militaarvormis noori valvajaid. Kas tõesti annavad au enam kui 70 aastat tagasi langenud sõduritele või demonstreerivad selgelt, et neile ei meeldi Eesti riik, aga ära nad ei lähe, sest siin on parem elada kui Venemaal.
Kogu see ettevõtmine on juba üle kümne aasta tegelikult Eesti riigi vastase meelsuse näitamine. Kui mälestate hukkunud sõdureid, miks see nii suure lärmiga käib? Miks te 1990ndatel ja uuel sajandil, enne 2005. aastat neid ei mälestanud? Mälu tuli ju alles Putini režiimi käsul tagasi.
Teistuguste vaadetega inimesse tuleb suhtuda mõistliku tolerantsiga. Me suhtumegi. Kallake või autokoormatäis nelke sinna ja kandke Georgi linte, kui miski muu eneseteadvust tõsta ei aita. Aga ärge valetage, et mälestate hukkunuid. Nagu poliitikudki, kes seal mõnuga end fotografeerida lasid – küllap pronkssõduri fännidelt edaspidi valimistel hääli lootes.Vaadatud 1163 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
lisaja

Mõistan eestlaste soovi euroliiduga ühineda, kuid lootus pääseda Nõukogude Liidust viis teise samamoodi käituvasse ühendusse, rääkis Pärnu Juhtimiskonverentsil Brexiti eestvedaja Nigel Farage. http://www.aripaev.ee/uudised/2017/05/19/farage-vordles-euroliitu-noukogude-liiduga

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi