Juhtkiri: Olukord on lootustandev

14.11.2021 23:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
5
Foto:

Olen ikka huviga jälginud, kui palju päevas koroonaviirusega nakatunuid leitakse. Vahepeal oli olukord lausa katastroofiline ja tekkis hirm, kuhu me niimoodi jõuame.

Jõudsime sinnani, et Eestist sai kõrgeima nakatumistasemega riik terves maailmas! Sealjuures oli ikka väga kummastav lugeda poliitikute arutelusid sellest, kuidas mingeid sulgemisi ikkagi “laual ei ole” ja et “teadlased võivad soovitada mida tahes, arvestama peab muid tegureid”. Jäi mulje, et need muud tegurid on siis olulisemad kui inimelude päästmine? Arvestades, kui raske olukord on haiglates, tundus selline jutt erakordselt rumal.
Ometi paistab, et õnneks on ka leebemapoolsetest piirangutest siiski abi olnud. Tänu pidevale testimisele koolides ja paljudes teistes asutustes ning sellele, et ilma koroonapassita ei saa enam üritustele - kinno-teatrisse, kohapeale sööma jne – on päevased arvud hakanud tasapisi siiski alanema. Kui ainult suudetaks samaviisi jätkata ja otsustajatel oleks oidu, et ei hakataks kohe piiranguid leevendama. Hästi on meeles käesoleva aasta algus, kui kohe tulemuse ilmnedes hakati suure hurraaga piiranguid maha võtma ja tulemuseks oli haiguse plahvatuslik levik ja ühiskonna täielik sulgemine. Aasta lõpus, enne pühi sellist asja küll ei ootaks... Praegu on hästi näha, et vastutustundlikult käitudes siiski on võimalik midagi muuta ja olukorda paremaks saada. Pingutagem siis kõik selle nimel, et pooleteise kuu pärast võiksid tulla rõõmsad ja toredad pühad.Vaadatud 372 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
laupäval

hanukai on juutidel onaneerimise päev

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi