Juhtkiri: Õnnetud eestlased, õnnelikumad mehhiklased ja kõige õnnelikumad soomlased

10.02.2019 20:10
Toomas Leito
Kommentaarid
1
Foto:

Tänapäeval on moodne kõiki asju pingeritta paigutada: enimmüüdud plaat, enim teenivad meelelahutajad, sportlased, rikkaimad inimesed jne.

Isevärki tabel on aga õnneraport, milles reastatakse rahvad selle järgi, kui õnnelikud nad on. Kas õnne saab mõõta? No ei usu. Isegi aja mõõtmisega on meil probleeme – alles viidi sisse uus etalon. Õnneraporti rahvusvaheline meeskond aga teeb seda, naksti. Isegi hulk näitajaid on aluseks võetud, näiteks düstoopia (hea lugeja, katsu ise arvata, mis see on, minu mõistus on selleks liiga pisike) või suuremeelsus (kes on suuremeelsem kas kirjanik Kivirähk või ettevõtja Käo?).
Mida siis tabel eelmise aasta kohta näitab? 156 riigi seas on kõige õnnetumad burundilased ja kõige õnnelikumad soomlased. Eesti on kehval 63. kohal, kuskil Moldova ja Turkmeeniaga ühel tasemel. Leedukad ja lätlased on märksa õnnelikumad. Ka venelased on eestlastest õnnelikumad (Putin oskab oma rahvast õnnelikuks teha).
Arvan, et eestlased ei pääse kunagi edetabeli tippu. Nad on hallidest aegadest peale umbusklikud ja kiitusega kitsid kõigi suhtes. Isegi õnnelikel hetkedel ei tohi õnne nautida, sest kohe läheb kõik halvemaks. Kui eestlaselt küsida, kas klaas on poolt tühi või pool täis, on see tühi, mis tühi. Ent ometi on väga tore säärase õnnetu rahva hulgas elada.Vaadatud 660 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
KAASTUNDLIKkuna

arvan, et suurvenemaal on õnnelikke , kuid mitte teistel rahvustel.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi