Juhtkiri: Palavus pole kõigi jaoks

05.08.2018 23:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
2
Foto:

Tänases Nellis on lugu nai­sest, kes ise kuuma väga naudib, kuid kelle pere ei tahaks selliste ilmadega ninagi toast välja pista. Tuleb tunnistada, et tunnen tema perega pisukest hingesugulust.

Ka mulle on praegune leitsak pigem pikk ja tüütu, mis ei võimalda tavapärast elu samaväärselt edasi elada. Soojus on tore küll, aga kui temperatuur läheneb juba 35 piirimaile, siis muutub õues olemine piinaks.
Pole värsket õhku, mida hingata ning palju ei päästa isegi pisike vihmasabin. Muru on ammu ära kõrbenud, lilled närtsinud. Ei saa öösel magada, ei saa teha lastega pikki jalutuskäike nagu tavaliselt, sest suur kuumus on ohtlik eriti väikestele (alles hiljaaegu sai tuttav laps kuumarabanduse). Vanemad inimesed ägavad palavuse käes, lemmikloomad ei taha õue tullagi. Kuuma tõttu on suurenenud ka paljude krooniliste haigustega inimeste vaevused.
Kõigele vaatamata leidub päris palju neid, kes eelpool nimetatud pereema kombel palavust naudivad ning leiavad, et on alles suurepärane suvi.
Mul on nende pärast hea meel - positiivne suhtumine on alati teretulnud nähtus ning ega see virisemine ju midagi ei muuda tõesti, ilm on ikka niisugune nagu ta on. Samas tasuks mõista ka neid, kellele see nädalate viisi kestnud kuumus tõesti ei istu ja kes pikisilmi ootavad natukestki leevendust. See ei tähenda, et need samad inimesed talvel kohe külma pärast virisema ei hakka!Vaadatud 560 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
villu

tore suvi kui on võimalus ennast veega kasta/ujuda.kuigi ise pooldan külmemat ilma. elaksin heameelega kusagil norras.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi