Juhtkiri: Paneelmajade lilleväljad ja eramajade kõrged tarad

04.07.2021 22:10
Reet Kudu
Kommentaarid
5
Foto:

Pealinnas on kummalised kontrastid, mis suvises õiterohkuses silma torkavad. Lasnamäe paneelmajade vahel uidates on mul juba kindel lilleline marsruut, mis mind igal hommikul rõõmustab. Mõne maja ees on lausa roosikasvandus, teisal uhked liiliad. Kalevipoja 3 ja 19 ees on peaaegu botaanikaaed!

Kui ühelt peenra kohalt küürutajalt pärin, kas ta töötab siin palehigis riigi või oma maja palga eest, vastab ta rõõmsalt, et ikka vabast tahtest, sest ilusad lilled kasvavat ainult armastusest. Miks mitte valida ka kõige kaunima „lillepärjaga“ paneelmaja nagu valitakse neid ilukodusid, mis jõu- ja taskukohased vaid vähestele?
Kui Lasnamäe nõlvalt alla mere poole minna, siis ilmuvad lagedale küll võimsad eramajad, aga möödujaid rõõmustav lillearm kaob, sest aiad on peidetud kõrgete tarade taha ja kõnniteed ka enam pole. See on hoopis teine maailm. Ilmselt Andrese ja Pearu oma, kellele igasugused naabrit tõkestavad piirdetarad olid märksa olulisemad kui mingi lilleline ilutsemine ja suvaliste ringiuitajate silmailu eest hoolitsemine. Ärgu vahtigu võõrast aeda!
Nojah, kõnniteed pole vist küll omanike, vaid linna rajada? Aga veel nukram on see, et Lasnamäel mullu nii kaunilt ja võimsalt alanud linnavalitsuse algatus kanalisildade kaunistamisega, on sel suvel (vähemalt Kotka poe juures) lõppenud närtsinud mullakastidega. Kuhu küll need lilled jäid?Vaadatud 653 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Rahvuslane

Ah et kuhu küll need lillekesed jäid? Ikka Toompeale! Ajavad seal oma suuri asju...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi