Juhtkiri: Peaaegu aasta kodukontorit

28.03.2021 21:10
Birgit Padur
Kommentaarid
1
Foto:

Eelmise aasta märtsi keskel kuulutati välja eriolukord ja sellest ajast on paljud töötanud kodu­kontoris. Vahepeal tundub isegi veider mõelda, et enne seda oli olukord teistsugune ja igapäevaselt pidi kodust väljas käima.

Nüüd aasta hiljem, olenemata piirangutest, ei ole mul vaja tegelikult juba mõnda aega kuhugi minna. Selles suhtes on elu Tallinnas ikka jube mugav. Toidu ja muu toob kuller enamasti tasuta ukse taha ning isegi trenni teeb kodus ära. Viimase jaoks pole tegelikult isegi palju ­vahendeid vaja, sest youtube on täis igasuguseid videoid, kus õpetatakse, kuidas ennast kodustes tingimustes liigutada koduseid vahendeid kasutades. Meelelahutust pakuvad erinevad voog­esitusplatvormid, samuti on riiulile kogunenud mitmeid raamatuid, mida varem nagu polnudki aega lugeda.
Samas tuleb nentida, et ­ollakse suurema osa ajast näoga mingisuguse ekraani ­poole, mis tegelikult pikemas perspektiivis hea pole. Ka kodukontoris tööd tehes ei tohiks ära unustada töö­ohutusalaseid põhitõdesid. Õige ­kõrgusega laud ja tool, mis tagaks nii selja kui ka käte õige asendi ning, et tunnis korra võiks vähemalt viis minutit silmadel lasta puhata ja mõnda venitus­harjutust teha. Kui sul on käel nutikell, mis iga tunni tagant ­meelde tuletab, et on aeg ennast liigutada, siis oleks kindlasti mõistlik seda ka teha.Vaadatud 393 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
0

kodukontoris pole kontoriromaane

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi