Juhtkiri: Pedofiil on tapjast ohtlikum

09.01.2022 22:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
3
Foto:

Üks viimase aja huvitavamaid eetika teemalisi arutelusid on seotud sellega, kas lasteombudsmanil sobib minna lapsevõrgutamise eest süüdi mõistetud mehe raamatuesitlusele.

Ülle Madise igatahes käis, küsis autogrammi ning rõhutas, et tema usaldab kohtumõistmist ja kohtu poolt määratud karistusi ning omakohut ei poolda.
Probleemide keskmes olnud Peeter Helme ise pole interneti jututoas Marleen12-ga aetud seksijutte kunagi kahetsenud – mees raius nagu rauda, et oli kindel, et suhtleb täiskasvanuga. Fakt on, et suhtles ka, Marleen12 oli tegelikult politseinik.
Arutleti ka, et kas Ülle Madise läinuks sama rahulikult näiteks mõrva sooritanud inimese üritusele. See on muidugi lihtsalt jutu tasand, sest Peeter Helmet pole kunagi süüdistatud ei mõrvas ega vigastuste tekitamises.
Samas ei saa mööda vaadata ka sellest, et tappa võib mõnikord kogemata. Inimelu on valusalt habras ning juhuslik lükkaminegi võib saatuslikult lõppeda. Tapetakse sõdades, hukkutakse õppustel ning mõne surma taga võib olla lihtsalt inimlik vale­arvestus – mõelgem kasvõi politseitöö käigus elust ilma jäänutele.
Pedofiil aga sandistab elusa lapse hinge. Mitte kunagi kogemata, mitte kunagi õnnetu juhuse läbi. Seda valu jätkub mitmesse põlvkonda. See teeb minu jaoks pedofiilist suurema kurjategija kui paljudest tapjatest.Vaadatud 502 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
iirlane

https://uueduudised.ee/uudis/maailm/progressiivne-sotimaa-koolide-kusimustik-uurib-opilaste-anaalseksi-kogemuse-kohta/

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi