Juhtkiri: Poliitikute ja ajakirjanike maailmasõda

09.02.2020 23:10
Toomas Leito
Kommentaarid
4
Foto:

Poliitikute ja meedia vahekord pole ammu nii pingeline olnud. Iga tekkinud probleemi kohta veeretab EKRE pool süüd ajakirjanduse kaela, mis on erapoolik, kallutatud ja vaenulik.

Vastukaaluks kangutas meedia paar nende ministrit ametist. Ka prokuratuur pole ajakirjanduse siunamisega kitsi olnud. Professionaalsed ajakirjanikud ei valeta kunagi teadlikult, vaid püüavad tõde välja selgitada ja selleks võimalikult palju informatsiooni hankida kõikvõimalikest kanalitest. Pilti ähmastab kontrollimatu sotsiaalmeedia, kus igaüks võib plärtsuda, mis pähe tuleb. Nende juttu ei kontrolli keegi. Sealt lendub tõesti kilode kaupa võltsuudiseid või nagu neid moodsalt nimetatakse - fakenews.
See pole üldse Eesti nähtus. Kogu tsiviliseeritud maailmas võib näha sama tendentsi. Ameerika president Donald Trump peab juba aastaid meediasõda, nimetades mitmeid meediakanaleid valetajateks. Valge Maja pressikonverentsidele ei kutsuta vaenuliku hoiakuga ajakirjanikke. Brexiti isa, Suurbritannia peaminister Boris Johnson on läinud sama teed. Lojaalsus on kriteerium, mille järgi kutsutakse pressikonverentsile. Ta väitis ülbelt, et meil on õigus informeerida neid, keda tahame ja millal tahame. Õige õõvastava avalduse tegi Ukraina presidendikantselei – meedia on üldse mittevajalik vahendaja. Kui nii edasi läheb, siis istume varsti pimeduses nagu mutid urus.Vaadatud 468 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
zuzlik

nii et Toomas leito on samuti vasakpoolseks hakanud.. või on ta seda alati olnud?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi