Juhtkiri: Presidendi kõne salakoodid

03.03.2019 22:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
0
Foto:

Isiklikult mulle presidendi kõne meeldis. Olen temaga nõus, et Eestis on tugevatel, tervetel ja tarkadel hea elada.

Lisades omalt poolt, et tugeval, tervel, targal ja lollil pole kah häda midagi. Keeruliseks läheb siis, kui tervis vastu ei pea. Selge see, et nõrgemaid tuleb aidata ja keegi ei tea, millal tema nõrgemaks osutub.
Nii mõnedki omavalitsusjuhid solvusid Kaljulaidi kõne peale päris südamest. Mis õigusega hurjutatakse riigi tasandilt omavalitsusi, et need inimeste eest piisavalt ei hoolitse? Liiatigi mitte esimest korda, jättes mulje, et kui riigis on midagi valesti, peavad omavalitsused olema suutelised selle lahendama. Seejuures riigist väikema raha eest.
Eesti üks kurbloolusi on see, et abi vajades muutub kriitilise tähtsusega asjaoluks, kus asub sinu koduvald ja kuidas on meelestatud selle ametnikud.
On valdasid, kus perevägivalla ohver saab abi. Ja neid, kus ta saab hullemini nahutada kui kodus purjus mehe käest. On valdasid, kus lastekaitse on tasemel. Ja neid, kus see üpris imelikult välja kukub. On valdasid, kus üksikema väärib toetust – ja neid, kus jääb napilt puudu, et vallamaja ette häbipost seataks.
Inimväärikus peaks olema inimõigus. Aga alati ei ole. Eesti on väike ja armas riik, aga inimlikkuse suhtes on siin käärid suuremad kui mõne suurriigi eri osariikide vahel.Vaadatud 628 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi