Juhtkiri: Relv süüdi, kasutajad mitte!?

04.09.2022 18:10
Reet Kudu
Kommentaarid
3
Foto:

­Eesti õnnetus on see, et üksnes nõukaaegsed mälestusmärgid on süüdi, aga inimesed ise mitte. Desovetiseerimist ei seostata ju ühegi tuntud sovetiaja tegelinski ega kommarist karjeristiga, kes olid Nõukogude Eestis juhtivatel kohtadel. Häbimärgistatud pole ühtegi EKP Keskkomitee või Ülemnõukogu liiget, kes ka täna lihtrahva üle kohut mõistavad ja iseennast auväärseks desovetiseerijaks peavad.

Kui mõne kurjategija asemel pandaks vangi tema mõrvarelv, siis oleks see absurdikomöödia ja keegi ei võtaks niisugust kriminulli tõsiselt. Eesti Vabariigi elanikelt nõutakse ometi kindlat usku, et kui Nõukogude Eestis püstitatud monumendid silma alt kaovad, siis see olevatki desovetiseerimine.
Kui meie peaminister tahaks ausat desovetiseerimist, siis peaks ta “teisaldama” rahva silma alt ära hoopis oma isa Siim Kallase kui karjäärikommunisti, kes oleks ENSV-s ilma igasuguste süümepiinadeta oma sovetikarjääri jätkanud, kui Gorbatšov poleks perestroikat alustanud. Ja seda oleks teinud ka paljud teised karjäärikommunistid, kes juhtivatel kohtadel tänaseni.
Kuni punamonumendid on nõukogude korra väikluses ja tagakiusamises rohkem süüdi kui kompartei liikmed ise, on igasugune jutt desovetiseerimisest rahva oskuslik narritamine. Narva töörahvas teatavasti kunagi nõukogude võimuladvikusse ei kuulunud.Vaadatud 472 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Desovetiseerimine (mida iganes selle all mõistetakse) kui selline peaks hõlmama ka kõiki tollel ajal Eestis elanud eestlasi, kes Vene kasuks töötasid, sõdisid või hääletasid? Praegune sõda tapab massiliselt nii Ukraina kui Venemaa mehi. Kuidas need riigid edasi eksisteerima hakkavad, kui meestööjõud enamuses ära hävitatud on? Naised naistega lapsi ka ei saa, kas Venemaale tuuakse hiinlasi massiliselt sisse, et rahvast juurde toota? Või teine võimalus-mõlemat riiki ootab matriarhaat ehk naised hakkavad valitsema meeste üle ja lääneriikidele omased lesbisuhtedki vallutavad Venemaa. Naaberriigi valikud ongi lõpuks kas hiinlasele alla anda või välja surra...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi