Juhtkiri: Riigisuurust looduskaitseala ning suuri pensione ja toetusi korraga ei saa

02.12.2018 11:10
Einar Ellermaa
Kommentaarid
1
Foto:

6. detsembril on Soome Vabariigi 101. aastapäev. Soome on meiega võrreldes väga rikas riik. Enamik eestlasi teab, et Soome hiigelettevõte Nokia on omadega läbi. Raske on leida vääramat ettekujutust. Nokia oli ebaedukas ainult nutitelefonide tootmises. Kogu muus tootmises, mida telefoniäri vajab, on Nokia üliedukas.

Nokia eelmise aasta käive oli üle 23 miljardi euro. See on üle kahe korra suurem kui Eesti riigieelarve! Viimasega võrdset käivet teevad eskalaatorite ja liftide tootja Kone ning kaubanduskontsern Kesko. Mainisin vaid üksikuid ettevõtteid, mis hoiavad käigus rikast Soome riiki.
Mulle meenus, kuidas ühe Eesti ettevõtte juht oli šokeeritud Eesti kunstiinimese väitest, et tootmine kui majandusharu on oma aja ära elanud ja inimesed võiks elada looduslähedast elu.
Eesti kõige vastu võitlejate tegevusest jääb vahel mulje, nagu nad sooviks, et kogu Eesti oleks sisuliselt üks suur looduskaitseala, kuhu ei tohi ehitada uusi tehaseid, raudteid ega kaevandusi ja kus peaks hakkama piirama ka senist tootmist.
Ongi rahva valik, millises riigis ta elada tahab, kas rikkas, tootvas, palju tööd andvas, palju makse maksvas ning seega ka palju pensione ja toetusi maksvas riigis või vaeses looduslähedase eluga riigis.
Mõlemat korraga ei saa. Viimasel juhul ei maksa siis ka ihaleda Soome palkasid, pensione ja muid toetusi. Soome saab neid maksta tänu väga võimsatele ettevõtetele. Muide, samas ei ole ka Soome loodusega midagi lahti.Vaadatud 554 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Urrr

Mingi provokaator kes arvab, et pensionid looduse reostamise hinnaga on hea mõte!!!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi