Juhtkiri: Suitsetamine pole enam moes

26.02.2023 21:10
Birgit Padur
Kommentaarid
7
Foto:

Või vähemalt selline mulje on mul viimasel ajal jäänud või on asi selles, et minu tutvusringkonnas ja üldse ringi liigeldes on suitsetajaid järjest vähemaks jäänud. Tõsi, on küll vapejaid.

Äärmiselt positiivne on ka, et paljude poodide ja muude ettevõtete sisenemisealad on suitsuvabad ning ka vist peatusteootepaviljonides pole see enam teema.
Lisaks ei suitsetata enam nii palju autodes, sest paljudel on auto liisingus või kellele vähegi uus ning tahab selle hiljem maha müüa, ei taha haisu juurde. Ka pole ju enam enamus autodes tuhatoose või vist isegi osadele saab lasta panna, aga lisavarustusena.
Seega olin üsna üllatunud, kui sellel nädala Järvevana teel tipptunnil üle poole tunni ummikus passides, märkasin mitut autos suitsetajat. Eriti silma jäi üks üsnagi uus valge Audi, mille esimesest aknast selle ajajooksul oli naisterahva käsi, millel olid kärtsroosad küüned,  suitsuga kahel korral väljas. Tagatipuks viskas ta mõlemal korral koni lihtsalt sõiduteele maha.
Kujutan ette, et nii tugev sõltuvus on üsna raske, aga ometi võiks see koni minna tühja suitsupakki või võiks tänapäeval omada kaasaskantavat tuhatoosi, edevama nimega konitops. Odavamad ei maksa eriti midagi, aga on ka selliseid, mis sobiks stiililt ka antud neiule. Ehk siis prügi autoaknast välja viskamine ei tohiks enam samuti moes olla.Vaadatud 327 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Peeter Hernits , marupärdik

Ostan hääli, eriti soodsalt. Kaks häält, pakk suitsu.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi