Juhtkiri: Suuremad toetused toovad uut maksukoormust

24.07.2022 23:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
3
Foto:

Kindlasti hingavad kõik lastega pered natuke kergemalt, kui on teada, et peretoetused tõusevad. Sest kõik hinnad kappavad üha kõrgemaks ja langust praegu näha ei ole.

Samas maksavad needsamad lastega pered palju oma toetustest kohe ka tagasi. Suurem pere tähendab näiteks suuremat kodu. Väikesed lapsed vajavad soojemaid ruume – küta elektri, gaasi või puudega, ikka on rahamaitse suus.
Lastega perel on tarvis ka suuremat autot – ja oh hoidku, kui see veel lapsevanemate mikroettevõttega kahasse kasutusel on! Maksude maksmine võtab ohkama nii tankides kui ka autokasutusest riigile aru andes.
Muidugi võiks ka ainult lastele keskendudagi ja seejuures võimalikult vähe tööd teha? Ning kindlasti mitte ettevõtjana suuremat vastutust kanda?
Isiklik vastuväide on, et ainult toetustest siiski ära ei ela – ega peagi elama! – lisaks toidulauale ja toasoojale on vaja ka õppida, sporti teha, seigelda, uusi kogemusi saada, silmaringi laiendada... Nii lastel kui ka vanematel. Riiklikust põhjusest räägitakse küll vähem, aga ega need toetusedki mujalt tule, kui tööst ja ettevõtlusest laekuvatest maksudest.
Tunnustades lapsevanemaid nende olulise rolli eest tuleks meeles pidada ka nende teisi rolle – näiteks neid, mis otseselt riigikassa täitmisega seotud on. Kui töötajatele ja ettevõtjatele kruvi kõvemini kuklasse keerata, on lastel kodus üpris kurnatud vanemad.Vaadatud 315 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
olukord

Tööandja maksab riigile sotsiaalmaksu. Sotsiaalmaksuga maksustatakse töötamisest ja ettevõtlusest saadud tulu, et rahastada pensionikindlustust ja riiklikku ravikindlustust. Lisaks tasub tööandja töötajate tervisekontrolli eest töötervishoiu valdkonnas, samuti hüvitab osa töötaja haiguspäevi. Siin on tegemist juba varjatud sotsiaalmaksu tõusuga! Vabatahtlikult võib ta töötajatele teha veel tööandja tervisekindlustuse. Seega ei maksa imestada, kui tööandja püüab kõveraid teid mööda saada ligi töötaja delikaatsetele isikuandmetele.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi