Juhtkiri: Taavi Rõivas oli prohvet?

10.11.2019 23:15
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
5
Foto:

Mida me mäletame Taavi Rõivase peaministriperioodist? Kes külmkapitagust musitamist, sellel on kindlasti õigus, aga mina mõtlesin hetkel rohkem selle hinnangu peale, et Eesti on valmis ja vajab vaid peenhäälestamist.

Poliitilised oponendid tegid Rõivase ja tema seisukoha pihuks ja põrmuks. Nüüd on oponendid ise valitsuses ja... tegelevad kah peamiselt peenhäälestamisega.
Viimaste nädalate suuremad uudised sotsiaal- ja turvalisuseteemadel käsitlevad seda, kas homoühing võib hasartmängumaksu nõukogule projekte kirjutada ning kuidas kaitsta geiteemast huvituvaid noori kurjade keskealiste tädide eest.
Haridusrindel räägitakse lasteaia õppekava ümbertegemisest. Kas laps peab olema algatusvõimeline või kuulekas? Milliseid Eestile olulisi inimesi tuleks juba lasteaias tutvustada? Kas hümni ajal tuleb püsti tõusta?
Viimane hullus, mida kuulsin, oli ka hariduslik – et kui lapsed korrutustabelit pähe ei suuda õppida, tuleb õppekava lihtsamaks muuta. Ma loodan, et see pole ametlik seisukoht, vaid klatš.
Aga kui need mured pole peenhäälestamine, mis seda siis on? Pensionireform, millest samuti räägitakse, muudab tõenäoliselt samuti vähe. Mõni inimene kaotab, mõni võidab... Nagu ikka elus.
Mulle tundub, et lasteaia tantsutund, teismelise maailmahuvi ja vanavanemate säästud on rohkem perekonnateema, mitte riigijuhtimine. Ja kui mõni pere hakkama ei saa, on see sotsiaalnõuniku, mitte valitsuse tase.Vaadatud 1229 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
mina

küll ei arva, et Taavi Rõivas prohvet oli. Mina kaldun arvama, et pigem oli ta tolleaegse valitsuse Nägu - kus jutt ja teod olid väga erinevad asjad. Hämmastav muidugi on see, et siis ei räägitud J. Ligi retoorikast või T. Rõiva moraalitust käitumisest. Kas puudus siis see Vaba Sõna või sai vaikimise eest rohkem, kui taunimise eest või millest see igatsus selliste poliitikute järele.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi