Juhtkiri: Tagahoovi rahatantsud

05.12.2021 23:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
4
Foto:

Eesti poliitikast jäävad maha huvitavad tantsusammude mustrid. Eelmine valitsus sai oma toetajatelt kõvasti kiita selle eest, et kindlal käel koroonakriisi ohjati.

Vastu võeti uusi seadusi ja määrusi. Muuhulgas ka selliseid, mis lubavad koroona­kriisis valesti käituvaid ettevõtteid kinni panna. See oli üks neid kohti, kus Jüri Ratas ja ministrid-Helmed ühel nõul olid ja kodanikuallumatust polnud sel teemal ka kuulda. Kes ikka haige tahaks olla või teisi haigeks teha.
Nüüd on uus valitsus, mis eelmise toetajatele ei meeldi. Uus kasutab ka vana loodud seadusi-määrusi. Neid mitte järgiv spordi­klubi või kohvik pannakse kinni. See on üks väheseid sildu, millele eelmised ja praegused riigijuhid ilusti ära mahuvad.
Aga – korraga on hoovid täis „Koitu” laulvaid vana ­valitsuse toetajaid, kes arvavad, et uus teeb vana loodud seadust rakendades ausale ettevõtjale hirmsasti liiga.
Luuakse korjandus ja kogutakse 70 000 eurot ettevõtjale õigusabiks. Jääb veel märkida, et põhikogujaks on õigusalase doktorikraadiga mees, kes on varem uudistes teada andnud, et otsib rahastust Eestisse uue õigusabikeskuse loomiseks. Ja annab teada, et raha kasutatakse ainult õigusabiks, mitte trahvideks.
Aga kõik on korraga rahul. Väike kohvik on suletud, juristil on palju raha, politsei on oma töö teinud, „Koit” on kõlanud ning igaüks on saanud arvamust avaldada.

 Vaadatud 527 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tõmbaja

Ei saa ütelda, et tõmbamine oleks irreaalne, vajajatelt pole midagi tõmmata?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi