Juhtkiri: Toogu teile aasta uus!

30.12.2018 15:10
Einar Ellermaa
Kommentaarid
1
Foto:

Kuidas edasi läks? Kaksteist õnnelikku kuud. Jõulude ja aastavahetuse ajal soovitakse üksteisele erinevate sõnadega palju head. „Häid pühi!“ ja „Head uut aastat!“ on kõige tavalisemad ja neutraalsemad soovid.

Sageli kaasnevad soovidega pikemad mõtteterad või riimuvad read, millest suur osa on leitud kuskilt kaustikutest või aina enam ka interneti avarustest. Neid amatöörlikke ridu lugedes või kuulates tabab mind alati mõte, et kirjanikud on pikkade aastate jooksul loonud nii palju mõtterikkaid ja kaunilt kõlavaid tekste, aga neid kasutame oma soovides nii vähe. Veel kummalisem, et sageli kasutatakse asjaarmastajate loodud, kohati naeruväärseid tekstijuppe. Vikerraadio laupäevane „Soovide aeg“ on näiteks üks saade, kus amatöörsalmid võimutsevad.
Ega siis jõulusoovis pea olema sõna „jõul“, uusaastasoovis „aasta“ sünnipäevasoovis „sünnipäev“. Nii palju loomingulisust võiks igas inimeses olla, et heast raamatust sobiv lause leida. Isegi kui kodus on ainult üks luulekogumik, jätkub seda aastateks, et sealt mõtterikkaid ja kauneid ridu välja otsida, kaardile kirjutada või raadios maha hõigata oma tuttavatele õnne soovides. Mina olen viimastel aastatel kasutanud Artur Alliksaare „Päikesepillajat“ erinevate õnnitluskaartide rikastamiseks kaunilt sõnastatud mõtetega. Kui ma tahaks jätkata ainult selle autoriga, siis leiaks sealt mõtteid veel paljudeks aastateks.
Toogu teile aasta uus julgust ja loomingulisust!Vaadatud 321 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
pühi

vittu!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi