Juhtkiri: Ühistranspodis sülitatakse koroonareeglitele

21.06.2020 23:10
Ülo Külm
Kommentaarid
5
Foto:

Kellel autot ei ole ja jala alati kõndida ei viitsi, kasutavad ühistransporti. Kes see ikka tahab kogu aeg kodus passida, kui soe suvi käes ja hirmutav SARS-CoV-2 vähemalt praegusel hetkel taandumas.

Siiski pole olnud kuulda, et ühistranspordis valem 2+2 enam ei kehtiks. Endiselt on ka kõigis liinibussides-trollides juhikabiini ees üleval inetud lindid, millest üle astuda või läbi pugeda keegi sõitjatest ei tohi ning loomulikult ei pääse endiselt transpordivahendisse ka esiuksest.
Sõites aga tundub, et mitte keegi ei võta seda salakavalat viiruseohtu enam tõsiselt. Maskide taha peitujaid jääb aina vähemaks, ülejäänud seltskond vaatab neid pigem imelikult.
Tipptundidel istuvad transpordi kasutajad üksteisel kukil – hea kui distants persoonide vahel on pool meetrit!
Tehes märkust “Palun hoidke distantsi!” saad korralikult sõimata või tapvate pilkude seeria! Eriti probleemne on asi muidugi lühikestes hübriidbussides, mis on niikuinii kitsad ja ebamugavad.
Aeg-ajalt saab muidugi omamoodi nalja. Kui nüüd suhteliselt täis bussis keegi kuskil juhtub köhatama või aevastama, siis põgenetakse välgukiirusel võimalikult kaugele või väljutakse transpordivahendist juba järgmises peatuses.
“Jälle hakkab pihta!” raevutses näiteks üks seitsmekümnendates Eesti mammi, kui tema kõrvalistuja ühel momendil vaid kergelt köhatas, ja liikus bussi tagumisse otsa.Vaadatud 539 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
ei soovi

Bumerangi efekt, tainapea:)

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi