Juhtkiri: Üürniku ülemvõim?

03.05.2020 20:10
Birgit Padur
Kommentaarid
1
Foto:

Iga-aasta enne suve algust peavad sajad Pärnus elavad inimesed endale ajutiselt uue elamise otsima. Nimelt soovivad magusamates piirkondades asuvate korterite omanikud teenida rohkem raha, seega on lühiajaline rent kordades tulusam.

Hiljemalt juuni alguseks on õnnetud üürnikud pidanud oma kodud tagasi andma, kuid kas sel aastal on kõik teisiti? Tõenäoliselt kui piiranguid hakatakse leevendama, pole välisturismi pealetungi veel suvel oodata. Samuti liigub uudis, et spa- ja veekeskused võidakse avada alles suve lõpus.
Väike lootus on, et sellel suvel liigutakse Eesti siseselt rohkem ringi, sest välismaale ei kiputa, kuid kui palju ettevõtteid suudavad selleks ajani vastu pidada, näitab ainult aeg. Siiski pole seegi kindel, kui paljud üürnikud suudavad oma töökohad säilitada ning üleüldse üüri maksta. See pole probleemiks ainult Pärnus, vaid igal pool üle Eesti. Sotsiaalmeedia vahendusel on näha, kuidas sellele olukorrale üle maailma reageeritakse – rohkem on silma jäänud positiivsed postitused, kus korteriomanikud on andnud üürivabastuse, peaasi, et kommunaalid oleks makstud.
Natukene etteruttavalt võiks öelda, et üüriturg on muutumas ning edaspidi dikteerib hindu pigem üürnik, mitte üürile andja. Ausalt öeldes ongi igasugused põhjendamatud lepingutasu nõuded juba ammu oma aja ära elanud, kuid ka üürnikud peavad säilitama austuse teise inimese vara suhtes.Vaadatud 823 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
freelancer

kuidas see turg siis täpsemalt muutub, et edaspidi pigem üürnik hindu dikteerib? kui inimesed jäävad töötuks ja palgad langevad, siis langeb ju ka nende inimeste osakaal, kellele pank kodu ostmiseks laenu annab - seega tuleb üürnikke pigem juurde, aga üüripindade hulk ju sama kiiresti ei kasva - kui nõudlus suureneb pakkumisest kiiremini, siis kuidas saab ostja senisest rohkem hinda dikteerida?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi