Juhtkiri: Väike laen hammaste raviks?!

06.09.2020 22:10
Birgit Padur
Kommentaarid
6
Foto:

Julgen arvata, et tänapäeva hirm hamba­arsti ees on hoopis midagi muud kui see oli 20-30 aastat tagasi. Kui siis kardeti valu, siis nüüd kardetakse mõju rahakotile, sest hambaravi on kiiremini kallinenud kui teised raviteenused. Samuti on meeletud käärid eri firmade hinnakirjades ja sõltub ka, kus hamba­arsti juurde minnakse.

Eestis jagunevad hamba­kliinikud kaheks, haigekassa lepinguparterid ja need, kes seda pole. Kliinikud, mis on lepingu sõlminud, on pidanud omaks võtma haigekassa hinnakirja, mis on omakorda seadnud kindlate teenuste eest kindlad hinnad. Samas võib hinnakirju uurides märgata piirkondlike varieeruvusi – Kosel, Rakveres või Pärnus on hambaravi soodsam kui Tallinna kliinikutes.
Plaanilisse ravisse minnes tuleks ära teha korralik eeltöö, sest ühe juurekanali täitmine võib maksma minna 20 kuni 80 eurot. Kuigi pakkujaid on palju, pole ka kindlust, et töö on kvaliteetne või arst pädev. Suur hindade varieerumine on ka implantaadi paigaldamises, sest vastavalt vajaminevast ravist võib see minna maksma üks kuni kolm Eesti keskmist palka. Pole siis ime, et kliinikud teevad koostööd erinevate liisingut ja väikelaenu pakkuvate ette­võtetega. Enne vastu­võttu pole lihtsalt võimalik kogu kulu välja selgitada ning seepärast tehaksegi veel paljudes kliinikutes lisaks kulukaid raviplaane, et kohapeal täpne maksumus välja arvutada.Vaadatud 662 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Haiguste ravi

Saja euro eest ravin vähki, tripperit ja neuraasiat. Samas ka operatiivne eutanaasia.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi