Juhtkiri: Väikesed ja suured mured

07.01.2018 15:10
Toomas Leito
Kommentaarid
2
Foto:

Aastavahetus on seljataga. Läks rutiinselt – söödi, joodi ja vaadati televiisorit. Mul oli oma pisikene mure. Kuna olin just gripiviiruse kinni püüdnud, tahtsin pärast uue aasta saabumist kiiresti külast koju jõuda.

Nagu arvata võis, oli taksot saada üle mõistuse keeruline. Tulika takso saatis joonelt pikalt. Pärast mõningast möllamist sain takso Tallinkist. Täitsa ime.
Suurem asi oli hirm, et Nõmme põletatakse ilutulestikuga maha. Pool tundi käis niisugune andmine, et maailmalõpp näis lähedal olevat. Pererahva koer vaid niutsus ja värises suure hirmu käes.
Eesti rahva suur mure oli see, et rahvusringhääling ei lasknud pärast presidendi kõnet riigihümnil kõlada. Tõsiste nägudega onud ja tädid nägid siin rahvusriigi mahamüümist. (Pseudo)skandaal keris tõsiseid tuure. Poliitikud nõudsid lausa Karmel Killandi skalpi. Muide, mina ei pannud tähelegi, et hümni polnud. Ivo Linna laul ei olnud vähem patriootiline.
Maailma suur mure on aastavahetusel lahvatanud verine Iraani rahutuste laine. Paistab, et järjekordne Araabia riik on kaosesse paiskumas. Mullade pime valitse­mis­aeg saab ümber.Vaadatud 676 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
vatleja

Iraan on pärsia riik ja erinevalt araablastest , kes on sunniidid, on Iraan šiitlik riik.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi