Juhtkiri: Vaktsiinide tellimise asemel aeti tühja lora

21.02.2021 23:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
15
Foto:

Ja olemegi Euroopa esiviisikus! Kahjuks mitte rikkusega, nagu lootis kunagine pea­minister Andrus Ansip, vaid nakatumiste hulga poolest.

Kindlasti ei saa koroona­viiruse levikus riigimehi süüdistada, aga sel teemal, et vaktsiine saab vaid näpu­otsaga jagada, on küll põhjust valitsust etteheitva näoga põrnitseda. Kusjuures, mitte praegust, vaid eelmist.
Juba suvel ja sügisel, kui Eestis oli kõik veel üsna kena, kirjutas meie välis­kommentaator, et mujal maailmas on vaktsiinide tellimine ja transpordi korraldamine riigijuhtidele esmatähtis ülesanne. Meil... käis samal ajal arutelu, kes peab põllul maasikaid korjama ning kes tohib kellega abielluda. Ja muidugi – kes tuleks USA presidendiks valida.
Kaks esimest teemat annavad veel kauaks kõne­ainet. Ameeriklased said oma presidendi meietagi valitud.
Mailis Repsile heidame kooris ette, et väikest osa riigi rahast on sobimatult kasutatud. On tõesti. Aga riigi jaoks hädavajaliku strateegilise aja raiskamine suures ulatuses ei ole pälvinud isegi avalikku arutelu.
India vaktsineerimise tempo juures saaks eestlased poole päevaga süstid kätte. Ja siis vaadaku igaüks ise, kuidas oma eraelu korraldab.Vaadatud 661 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Malmö Muna

Eestis müüakse vakziine 600 EUR suts. Rootsis maksab aga sama suts 16 000 SEK. Seega 250 % KALLIM.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi