Juhtkiri: Vihakõne räpased varjundid

26.05.2019 20:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
6
Foto:

Siinmail võib igaüks vabalt arvamust avaldada. Öelda näiteks, et see või teine film, raamat, kunstnik, poliitik või ideoloogia on lihtsalt suurepärane. Või vastupidi – täielik saast.

Poliitikutel on sõimata saamine osaliselt palga sees. Ajakirjanikel ka. Tee, mida teed, kõigile ei jõua meeldida. Ausalt öeldes ei ole eriti vaja ka – sest see „kõik” võiks tähendada seda, et tegelikult ei minda kellelegi korda.
Kohati tundub aga, et sotsiaalmeedias ja lehelugude kommentaarides ei mölla mitte lihtsalt vastikust väljendavad kodanikud, vaid oma ala profid, infosõdurid. Vihakõne puhangud tulevad lainetena ning tavaliselt ühe persooni või nähtuse vastu korraga. Ja ülimalt ebameeldivalt – enesetapusoovitusteni välja.
Sõimaja võib olla infosõdur. Või hulluke. Või lihtsalt keegi, kes on elurataste vahel valusalt kinni ning kaasinimese alandamine annab ehk võimaluse end viivukski tähtsamana tunda.
Politseilt sellisel puhul eriti abi ei saa. Nemad sekkuvad siis, kui on oletada, et oht sõimatava elule või tervisele on reaalne. Kes ja kuidas seda mõõdab, on aga ebaselge.
Kas vihakõne kriminaliseerimine oleks lahendus? Esmapilgul ehk jah. Aga teisalt – seadused kestavad meil kaua ja keegi tea, kelle relvaks see seadus muutuda võiks. Tuleb mõni, näitab kätt, peed või mida tahes ja hakkab aga teisi süüdi mõistma – on´s meil seda siis vaja?Vaadatud 779 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jaanus

Vihakõne õhutavad Helmed ja EKRE palgalised trollid. Kui nad ei sõimaks, laimaks ja sopaga ei loobiks naisi, arste, kohtunikke, teadlasi ja kõiki, kes ei KIIDA EKRE-t, siis oleks vähem ka vihaseid inimesi EKRE vastu....! Aga EKRE sõimajatele tulebki anda vastulöök!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi