Juhtkiri: Viirus pole kogu elu

18.04.2021 23:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
0
Foto:

Lisaks koroonapandeemiale on Eestis ja maailmas veel terve hulk muid põnevaid teemasid. Rõõme ja muresid jagub erinevatesse valdkondadesse.

Osad neist on viirusega seotud, osad mitte. Lapsed on vaja ära koolitada, põllud harida, ettevõtlusega ellu jääda ning suhetega hakkama saada.
Protestijaid on seejuures huvitav vaadata – kes või mis neile leiva lauale toob? Lapsed on märulipolitsei vahel kaasas – kes nendega kodus õpib? Uut riiki lubav poliitik ütles küll, et kuskilt tuuakse protestijatele süüa, aga kust toit tuleb, tema ei tea. Hea elu, eh?
Tavaline eesti inimene teab õnneks või kahjuks väga hästi, kust toit tuleb. Ja mida normaalsemaks elu muutub (loe: viirus taganema sunnitakse), seda rohkem on lootust, et laud on homme ka kaetud.
Valitud juhtideltki ootaks praegu, et lisaks kriisile ­tegeletaks ka eluga väljaspool kriisi. Et ettevõtjad võiks tuua põldudele ja lautadesse tööle neid, kes tööd tahavad teha, et metsamajandamine ikka mõistlikult ja arusaadavalt käiks, et teedeehitused soiku ei jääks ning elu ääremaadel välja ei sureks. Viimane on muuhulgas ka julgeolekuteema, aga regionaalpoliitikat ja julgeolekut siinmail naljalt ühte lausesse ei panda.
Nelli lubab igatahes ka muid teemasid laual hoida, mitte ainult viirusest rääkida.Vaadatud 406 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi