„Käed siiani värisevad...”

03.01.2021 23:15
Hillar Kohv
Kommentaarid
8
Foto:

Kehra ja Anija vahel päästis julge pereema autoga kraavi sõites maanteel tuigerdanud purjus mehe elu - „preemiaks” lõhutud auto, heitunud lapsed ja päästetu poolne ülbus.

Võtsin autoroolis olnud pereema Milvi Pugiga ühendust ning uurisin selle saatusliku õhtu kohta. Esimese asjana meenus Milvile, et teel kakerdanud mehel polnud helkurit. Väitis, et on õlal olemas, kuid see oli vaid jope kilest “embleem”.

Kus ja kuidas see asi täpsemalt juhtus? Kas süüdlane peab auto remondikulud tasuma?
Kehra ja Anija vahel. Avarii juhtus Tallinn Narva mnt 32. km-l, suunaga Tallinna poole. Käed siiamaani värisevad.

Kuidas see kõik täpselt juhtus?
Sõitsin Tallinna suunal, et vanemate juurest jõuluõhtult perega koju sõita. Autos oli abikaasa ja kaks last –  üks kolmeaastane ja teine pooleteisene.

Olete te varem liikluses kellegi elu päästnud?
Nii kindlast surmast päästmine oli küll esimene kord.

Kas te tundsite seda meest, kelle elu te kraavi sõitmisega päästsite, või oli päris võõras? Milline oli tema reaktsioon juhtunule?
Võõras inimene. Alguses tal jagus ülbust kõvasti, aga lõpuks vist ehmatas kaineks. Auto tegi ka 180kraadise pirueti ning lõpetas oma tee vasakpoolses kraavis vastu puud. Abikaasa reageeris kiirelt ning läks ja püüdis kinni kaugemal oleva purjus oleva jalakäija, kuniks mina jäin autot valvama ja lapsi rahustama.
Kohapeal käis nii politsei kui ka avariigrupp. Kõik fikseeriti ja tehti vajalikud toimingud. Kahju osas ma ei oska selle meeste­rahva poolt kompenseerimist oodata, ehk saame lahenduse liiklus­kindlustuse fondi kaudu.

Mida arvate olukorrast tagantjärele?
Autost väga kahju ikka. Oli terve elu meie pere kasutuses olnud ja meid ustavalt teeninud. Nüüd raske lastega liikuma saada.

Kui olete pimedal ajal autoga sõitnud, kas olete kohanud palju helkurita jalakäijaid ning kas metsloomad on ­samuti ­maanteele jooksnud?
Metsloomadega pole kokku põrganud, kuid teelt on neid üle jooksnud küll. Maanteel sõites pole jalakäijaid väga olnud. Antud meesterahvas oli esimene, kes nii pimedal teel, minu ees helkurita viibis.

Vaadatud 1400 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Simbu Limbu

Kuna pole miskit öelda, siis peab kirjutama. Kaabuga mees soovitas.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi