Kahe kolleegi armusuhe lõhkus sõprade liidu ja tööõhkkonna

04.11.2018 21:35
Mariina Rein
Kommentaarid
3
Foto:

41aastane Sander oli lahutatud ja kümneaastase tütre isa. Ta kandideeris ja pääses tööle ühe suure ettevõtte osakonda, kus töötas peale tema veel üks mees ja viis naist, kes olid temast viis kuni kümme aastat nooremad.

Viimase aasta jooksul oli samasse osakonda konkursiga tööle tulnud kolm naist. Muidugi valiti nad kõik profesionaalsete oskuste alusel, aga peagi selgus, et kõik seitse inimest sobivad ülihästi kokku, motiveerivad ja toetavad üksteist tööl. Ei hakka nende tööala täpsustama, aga eks niisuguseid asju võib juhtuda inimestega igal pool sõltumata nende erialast.

Algas ilus elu
Kuna inimesed said väga hästi läbi, hakkasid nad ka vaba aega koos veetma. Kuigi kõik peale Sanderi olid püsisuhtes ja enamik ka lapsevanemad, läks kuidagi algusest peale nii, et need ühised ajaveetmised ei olnud koos peredega. Võib-olla võimaldasid just niisugused kokkusaamised pereellu viisakat vaheldust tuua. Kui algasid esimesed pubiskäimised ja bowlingumängud, siis mõnigi tunnistas tööl, et abikaasa on nõutu või et abikaasale tema käik tegelikult ei meeldinud, aga tasapisi harjusid ka elukaaslased ja abikaasad. Aja jooksul kohtusid elukaaslased kõigi sõpruskonna liikmetega ja said aru, et tegemist on tõepoolest toreda sõprade seltskonnaga. Hiljem sai seltskond kokku ka kodudes ja keegi koos abikaasaga oli siis võõrustajaks, kes tegi toidud.
Kui mõned sõbrad kurtsid kolleegide tekitatavaid tööpingeid, mõtles Sander alati, et küll tal on ikka vedanud. Kui sul on toredad inimesed ümber ja keegi n-ö ei näri, siis on kergem taluda ka aegu, kui tööd on väga palju.

Mis siis saab, kui suhe tekib?
Sander mõtles isegi sellele, kui selles seltkonnas peaks tekkima mõni paar, mis siis saaks. Sander muidugi ei mõelnud, et temal võiks kellegagi suhe tekkida. Ta mõtles ikka seltskonna teist meest, Andrit.
Aga läks just nii, nagu Sander absoluutselt ei osanud karta. Ühel õhtul küsis üks viiest naisest – Kerli –,temalt Facebookis, kas lahkuminekuotsust oli raske teha ja kui kaua sellest ülesaamine võib aega võtta. Sander lohutas kolleegi, et kui kõik rahulikult läbi rääkida ja sõpradena edasi suhelda, siis ei ole lahkuminek nii valus, vaid kohati ka kergendus. Kerli kirjutas, et nad mehega on juba viimased kolm-neli aastat võõrdunud teineteisest, aga kui nüüd mees uue kallima ka leidis, siis nagu pole põhjust enam koos elada. Samas on laps ja ühine kodu ja küsimus: mida ütlevad vanemad. Sander soovitas mõelda enda enesetunde, mitte teiste suhtumise või materiaalsete asjade peale. Kerli oli talle väga tänulik. Järgmisel päeval vaatas Kerli Sanderit hoopis teise pilguga kui seni. Ta tänas uuesti, pani oma käe Sanderi käe peale ja ütles, et Sander andis talle julguse lahkuminekuotsus ära teha. Sander vaatas sel päeval Kerlit esimest korda kui väga kena naist, mitte kui lahedat kolleegi.Kas kolleegid rõõmustavad?
Sander mõtles, et kui ta nüüd tunnetele järele annab, siis muutub elu väga palju. Ta tundis, et on isegi võimeline Kerliga rääkima, et äkki suhe pole hea mõte. Samas mõtles ta, et kõik kolleegid ju kindlasti rõõmustavad nende õnne üle.
Ta kutsus Kerli samal õhtul külla ja nii algas nende suhe. Loomulikult oli järgmisel päeval tööl kohe näha, et kahe inimese suhtlemisstiil on täielikult muutunud. Sander ega Kerli ei teinud mingit avaldust, et me oleme nüüd paar ja keegi ei küsinud ka, kas te olete nüüd paar, sest kõik oli niigi selge.
Mõlema hämmastuseks hakkasid kolleegid neid võõristama. Nädalal lõpus kutsus Sander suhtlemise parandamiseks kõik enda poole külla. Kerli oli esimest korda perenaine tema kodus. Aga õhtu ei läinud kuidagi käima. Vestlus oli kuidagi külm ja ükskõikne ja tundus, et need on hoopis teised inimesed kui varem. Sanderil ja Kerlil oli imelik küsida ka, kas viga on nende suhtes ja kui on, siis miks nende õnn teisi härib.

Niimoodi need bändid lagunevad
Kas naised tundsid , et Kerli on nad reetnud? Kas mõni naine oli armukade ja mõtles, miks tema ei oleks võinud Sanderiga suhet luua? Kõik olid ju pihtinud oma suhteprobleeme. Või olid kõigi meelest välja kujunenud kirjutamata reeglid, et selles seltskonnas omavahel suhet ei looda? Seda ei saa kunagi teada, mida keegi sisimas mõtles. Kui Kerli üritas mõne naisega sel teemal rääkida, ütlesid nood, et pole mingit probleemi. Et alguses ehmatus oli, aga neil on paari õnne üle hea meel. Ometi oli hea õhkkond kadunud.
Sander muigas kibedalt, et see on nüüd olukord, milles kuulsad bändid on laiali läinud. Ja ta otsustas, et jätab selle bändi ja teeb oma ettevõtte. Ta lootis, et vähemalt Kerli saab seal seltskonnas endist sõbralikku ühtekuuluvust nautida, aga ei saanud. Sanderi asemele tuli tööle üks naine, kes hoidus väga omaette ja väljaspool tööd kolleegidega ei suhelnud. Teised lõpetasid ka oma ühised ajaveetmised. Pool aastat hiljem tuli Kerli tööle Sanderi ettevõttesse ja nad saavad normaalselt hakkama. N-ö lagunenud bändi liikmetel on nüüd igaühel oma sõpruskond.

Vaadatud 1832 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
anita

ei ole kuigi hea töö kaaslasega seks suhteid luua.parem otsi väljas poolt oma asutust.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi