Karm maaelu: pätid lõhkusid postkaste

07.01.2018 15:20
Hillar Kohv
Kommentaarid
0
Foto:

Mis toimub inimese peas, kes hakkab lihtsalt laamendama ja lõhkuma? Vaatan Tori vallas Rätsepa külas lõhutud postkaste ja teisi lolle kuritegusid ega saa aru – miks?

27. detsembri õhtul sõitsin Torist jalgrattaga koju Viinahauale ning tahtsin heita pilku ka postkasti, aga postkast oli maas ja katki lõhutud.
Ühel naabril oli üles pandud aga uus postkast. Olin päris šokeeritud, sest tekkis küsimus, et kes seda tegi ja miks seda tehti?
28. detsembril uurisin Tori Postipunktist, et kas seal on postkaste müügil. Kahjuks polnud. Tegin ära ka avalduse OMNIVAle, et soovin postkasti oma maja juurde.
Seadsin sammud Talviku talu õuele, et uurida, kas nemad midagi nägid või teavad minu lõhutud postkastist?
Selgus tõsiasi, et ka nemad avastasid enda postkasti lõhutuna ning olid kohe ostnud uue ja panid ka üles.
Kummaline on aga see, et kõik kolm postkasti on kõrvuti ühes kohas ning ainsana jäeti puutumata ehk terveks Meida Rätsepa postkast Konnaoidu talust.
Mul oli vaja aga ruttu leida kusagilt uus või vana postkast, sest reedeti toob postiljon minu postkasti ajalehe Nelli Teataja ning kui ma postkasti ei leia, pean ise reede hommikul olema postiljonil vastas, et Nelli Teataja temalt kätte saada.
Ritsu turismitalu peremees Heitti Sosi päästis mu hädast sedakorda välja ja andis mulle enda vana postkasti.
Mis küll toimub selliste tegelaste peas, kes lõhuvad postkaste? On nad narkomaanid, kes laksu all olles teevad haigeid tempe?
Siinkohal toon ära sellegi, et paar suve tagasi oli kartulipõllul põlema pandud nn hernehirmutis. Riie oli põlenud ja puidust varrel olid ka söestunud jäljed.
Ja juba teist aastat järjest on kellelegi ette jäänud minu termomeetri mõõdiku ots, mis on pidevalt ära lõigatud. Tundub, et nendel haigetel tegudel on üks ja sama käekiri ehk tegija.
Küll ma selle haige olendi välja selgitan, sest mind aitavad parimad selgeltnägijad.Vaadatud 862 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi