Karmikoelised motomehed jagasid lastele pühadeks kommipakke

27.12.2020 22:15
Ülo Külm Foto: K. Põlm
Kommentaarid
1
Foto:

Jõulud lähenevad – eel­­­kõi­ge lapsed ootavad kõikvõi­malikke kinke ja maiustusi.

Eelmisel laupäeval toimus taas Kommijagamise tuur, mille eesmärgiks on pakkuda rõõmu­hetki neile lastele, kes on erinevate olude sunnil sattunud lastekodudesse üle Eesti. Heategevusliku ettevõtmise põhijõuks on Pikne MC, kuid oma panuse annavad teisedki kodumaised motoklubid. Kommi­jagamise tuur toimub kuuendat korda.
Kummaline, et seni pole pressis kommijagamise tuurist kuigivõrd juttu olnud.
Kommijagamise tuur sai alguse aastal 2015, kui toreda ideega tuli välja Eesti Trike Klubi.
Algus­aastatel oli tänuväärt ettevõtmine Tallinna-keskne, kuid nüüdseks on tegemist suurema üle-eestilise tuuriga. Seda aitavad läbi viia nii erinevate motoklubide liikmed kui nende sõbrad, kes ei pruugigi ise otseselt mootorratastega seotud olla.

Kingitakse tonn komme
Kui esimesel aastal koguti kommijagamisetuuri tarbeks 120 kg komme ja külastati ainult Tallinna lastekodusid, siis sel aastal on ettevõtmine oluliselt paisunud. Motomeestel on plaanis külastada kõiki Eesti lastekodusid ja välja jagada üle 1000 kg maiustusi. Kommi­kogumist lastele toetasid mitmed firmad ja ka üksikisikud.

Oma osa saavad naiste ­varjupaik ja lastehaiglad
Tallinna ringkäigul-sõidul, mis algas 19. detsembril, lau­päeva hommikul, Männi pargist Mustamäel ja lõppes kella kahe paiku piduliku “joondumisega” Raekoja platsil, jagati maiustusi ka otse tänavatel ning käidi ära Naiste turva­paigas pluss lastehaigla(te)s.
Mootorrattaid võis Raekoja platsil kokku lugeda kusagil kolmkümmend.

Maiustustele lisaks ­tervislikumatki näksimist
Kinnitamata andmetel on jaganud jõuluvanariietes ringi­sõitvad tsiklistid koos abilistega  nende aastate jooksul üle 10 000 paki magusat. Tegelikult sisaldavad pakid mitte ainult komme.
“Rohkem vitamiine, vähem suhkrut!” on kommijagamise tuuritajate praegune suund, mis vihjab selgelt, et kinkekotis on sees organismile kasulikumaidki näkse.Vaadatud 177 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
kas

pedofiilid?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi