Kas minna soojale maale suhet värskendama? Ikkagi läks kõik lörri.

06.10.2019 19:40
Mariina Rein
Kommentaarid
2
Foto:

29aastane Marge ja 32aastane Andreas olid koos elanud kaheksa aastat. Väga tore paar, teadsid kõik nende sõbrad.

Lapsi neil ei olnud, sest nad kumbki polnud seni soovinud loobuda osast oma vabadusest. Seda vabadust olid nad ka palju kasutanud, sest kogu raha, mis eluasemelaenust üle jäi, kasutasid nad reisimiseks.
Viimase aasta jooksul näisid nad teineteisest kuidagi ära väsitanud, kippusid lausa pisiasjade pärast vaidlema ja pärast vaidlust teineteisele halvasti ütlema. Marge kurtis nõutuna oma sõbrannale, et ta ei saa aru, mis on juhtunud. Nemad mõlemad on justkui endised, aga miski on nende vahel, mis ei luba endist kena kooselu nautida.

Kuidas endist elu tagasi saada?
Marge muidugi kartis, et nende vahel on mitte miski, vaid keegi, kelle Andreas on tema kõrvale leidnud. Kui ta Andreasega armukesest juttu tegi, läks mees täiesti raevu, kuidas naine julgeb teda kahtlustada armukese pidamises. Marge püüdis mehe käitumist terasemalt jälgida, aga midagi uut ta teada ei saanud. Ta jäi Andreast uskuma – mehel ei ole mingit kõrval suhet. Sõbranna uuris, kas nad veel... ja Marge vastas jaatavalt. Sõbranna ütles, et selle tunneb kohe ära, kui mees tuleb teise naise juurest või isegi selle, kui ta pidevalt teisele mõtleb.
Marge püüdis uskuda, et Andreasel ei ole kedagi. Aga kuidas siis endist elu tagasi saada? Äkki peaks Andrease armukadedamaks tegema? Seda võtet on naised kasutanud ja on mehi, kelle peal see toimib. Sõbranna ei soovitanud seda riski võtta. Marge mõtles ise ka, et kummaline oleks lihtsalt ühele mehele hakata külge lööma sellepärast, et oma meest ärritada. Pärast tekib veel niisugune suhtepundar, et ongi lahkuminek.

Nädalaks eemale siit
Seda viimast Marge kindlasti ei soovinud. Sõbranna soovitas Margele, et mingu reisile. Aga mitte tiheda programmiga avastusreisile, vaid lihtsalt randa logelema. Reisile, kus poleks mitte ühtegi kohustust. Sõbranna rääkis, et olukorras, kus neil on teineteise jaoks väga palju aega, saab väga hästi aru, et tegelikult mõlemad naudivad seda aega.
Marge tegi Andreasele ettepaneku sõita nädalaks Kreekasse. Andreas ütles kohe, et seal on igav, aga Marge vastas, et las olla igav, neil polegi olnud võimalust lihtsalt puhata ja mitte midagi teha. Andreas oli nõus. Marge ostis mehe teadmata uue pesu ja uued bikiinid, et Andreasele kõik tuttav poleks. Aga loodetud mõju tema uuel pesul ei olnud. Ilmselt said nad mõlemad kohe aru, kui veider ettevõtmine on säärane asi nagu reisileminek suhte värskendamiseks.
Kreekast tulid nad tagasi nagu teineteisele võõrad inimesed, sest viimastel päevadel ei viitsinud nad omavahel üldse suhelda. Marge ei osanudki tagantjärele sõbrannale öelda, mis täpsemalt juhtus. Lihtsalt mitte miksi ei klappinud ja mitte milleski ei jõutud kokkuleppele. Lõpuks jõi Andreas ka mitu päeva järjest, mida ta üldiselt kunagi ei teinud. Selgus, et kui ühiselt ostetud korter on kaugel eemal, siis nagu ei seokski neid miski.
Viimastel päevadel, kui lahkuminek oli juba selge, mõtles Marge, et arvatavasti ühine laps oleks selle kooselu päästnud. Samas mõtles ka kohe, et kui see kooselu oli määratud lõppema, siis on ju parem, et last ei ole.Ei tulnud enam midagi välja
Nad proovisid nädalaste kooselupauside järel veel mitu korda otsast alustada, aga nagu Marge sõbrannale ütles, vaatasid nad teineteist nagu võõraid inimesi ja kuidagi tühi tunne tekkis iga ürituse järel.
Mõlema enesetunne muutus paremaks, kui nad vaatasid ükskord pikalt teineteisele otsa ja Andreas ütles, et lõpetame ära ja müüme korteri maha. Kirg ja kooselu olid läbi saanud, nägelused ka ja nüüd edaspidi tundsid mõlemad teistmoodi lähedust. Nad justkui tundsid, et on ära käinud tee, mida paljud ei ole käinud. Mõlemad kinnitasid, et neil ei ole kedagi teist ja nüüd uskus Marge meest sada protsenti.
Kui Andreas leidis 25aastase neiu, kellega ta kohtuma hakkas, siis Marge kiitis ilma igasuguse südamevaluta tema valiku heaks, sest too paistis korralik ja tõsine inimene olevat. Marge ise ütleb, et ta tunneb ennast vabana täiesti imeliselt, ega taha lähemal ajal oma ellu kindlasti mitte mingit suhet.

Vaadatud 2120 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Mõttepaunik

Väga õige! Ausus ennekõike - milleks pressida peale ideed, mis kunagi näis ilus ja armas, kui ajaga juba palju muutunud on. Lihtsam ja parem on minna edasi

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi