Kas rindade suurus on seotud vabameelsusega?

05.12.2021 23:15
Nelli Teataja
Kommentaarid
6
Foto:

Väidetavalt peab enamik mehi suuri rindu seksuaalselt ahvatlevaks. Psühholoogid on ka varasemalt avastanud, et rinnakatele naistele lähenetakse sagedamini baarides ja ööklubides ning näiteks ettekandjatena saavad nad kõrgemat jootraha kui väiksema rinnaga naised.

Kuid kas rinnakad naised on ka seksuaalelu mõistes vabameelsemad? Teadlased soovisid teada, kas antud stereotüüpi usuvad ainult mehed või arvavad ka naised, et rinnakamad neiud on vabameelsemad. Selle küsimuse uurimiseks lasid teadlased teha foto paljast naisest, kellel olid keskmise suurusega rinnad. Tarkvara abil suurendasid ja vähendasid naise rindu, luues naisest niimoodi kolm versiooni – väikeste, keskmiste ja suurte rindadega. Seejärel palusid nad enam kui 500 mehel ja naisel hinnata kolme pilte.

Suuremad rinnad meeldivad ka naistele
Kõige huvitavam avastus oli see, et nii mehed kui naised hindasid võrdselt rohkem atraktiivsemaks kas suurte või keskmiste rindadega naist kui väiksema rinnakorviga naist. Samas uskusid hindajad, et suurte rindadega naine on vähem truu, intelligentsem ja hoolsam kui keskmise või väiksema rinnakorviga naine. Samuti eeldasid uuringus osalejad, et suurema büstiga naised on juhuseksile rohkem avatumad kui väiksema rinnakorviga naised.

Üldistusi teha siiski ei saa
Ehkki teadlased ei leidnud ühtegi tõendit selle kohta, et rinnakad naised oleksid vabameelsemad kui keskmise või väiksemate rindadega naised, said nad siiski vastuse, et seda stereo­tüüpi usuvad nii mehed kui ka naised. Mispärast oleks paslik öelda, et naise välimuse põhjal ei tohiks kohe kindlasti teha eelarvamusi tema seksuaalelu kohta.Vaadatud 2128 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Pange tussid rivisse ja võrdleme...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi