Kas teadsid, et magamisasend avaldab otsest mõju tervisele?

01.09.2019 21:30
Fotod: Shutterstock.com
Kommentaarid
2
Foto:

Uni on oluline osa päevast! Kuid kas teadsid, et magamisasendist sõltub une kvaliteet ja üldine tervis? Igaühel meist on kujunenud magamiseks lemmikpoosid, kuid missugust mõju need meile avaldavad? K-rauta teeb väikese ülevaate.

Missugune on sinu lemmik magamisasend? Magad sa looteasendis, külili, selili või hoopis kõhuli? Kindlasti on isiklik mugavus oluline, kuid pikas perspektiivis võib vale asend mõjuda kehvasti sinu füüsilisele tervisele.

Kõige levinum “looteasend”

Looteasendis inimene magab külje peal, kerra tõmbununa, põlved kõverdatud ning käed üles padja suunas tõstetud. Tuleb tuttav ette? See asend võib tunduda küll mugav, kuid põhjustab tihti seljavaevusi. Täpsemalt on probleemiks küürus selgroog. Kui asendi muutmine ei tule kõne allagi, siis soovitatakse asetada padi põlvede vahele, et kehas tekkivat pinget veidi vähendada.

Külili ja sirge nagu “puupalk”

Inimesed, kes eelistavad magada sirgelt külili asendis, toetuvad reeglina ühele käele. Selline asend on levinud põhjuseks, miks hommikul on kael ebameeldivalt kange. Antud asendis magamiseks on keeruline ka sobiva pehmusega patja leida, mis suudaks seejuures kaela korrektselt toestada. Lisaks kiirendab külili asendis magamine gravitatsiooni tõttu näokortsude tekkimist.Selili “sõduri” asendis

Selili magajad kipuvad tihti norskama, mis võib muuta vastuvõtlikuks uneapnoele. Uneapnoe tähendab täpsemalt hingamisteede kokkulangemise tagajärjel tekkivat üle kümne sekundi kestvat hingamisseisakut. Haiguslikuks muutub seisund siis, kui seda esineb rohkem, kui viis episoodi tunnis. Selja ja kaela heaolu silmas pidades peetakse selili magamist aga kõige paremaks positsiooniks.

Head madratsid leevendavad pingeid

Kuna iga magamisasendi juures on nii negatiivseid kui positiivseid külgi, siis igal juhul on abiks kvaliteetsed madratsid. Hea madrats toestab sinu keha ka juhul, kui magad ebasoodsas asendis. Tervise seisukohalt on paremad antiallergilise ja õhkuläbilaskva katteriidega madratsid. Hügieeni seisukohalt on eemaldatav katteriie lausa hädavajalik!

Kui sinu lemmik magamispoos ei ole just kõige tervislikum, siis soeta K-rautas.ee magamistuppa kvaliteetne mööbel ja  madrats, mis leevendab tekkivaid pingeid. Sobiva jäikusega madratsi leiab igaüks. Tänu kiirele tarnele naudid kvaliteetset ööund juba mõne tööpäeva pärast!

Vaadatud 1885 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
väikesele mukile

Seepärast ongi ju asjal nimeks sisuturundus...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi