Kasvuhoone müüdi, aga paigaldama ei tulnud keegi

26.06.2022 23:30
Hillar Kohv
Kommentaarid
12
Foto:

Kõik algas sellest, et aiandushuviline Bruno leidis ­veebilehelt kasvuhooned24.ee sobiva pakkumise. ­Eelkõige just sellepoolest, et pakuti ka paigaldust.

Pettumus oli aga kiire tulema. Raha sai makstud, kasvuhoone toodi kohale, aga paigalduse kohapealt püsis vaikus ka siis, kui klient firmaga ühendust võttis.
„Kasvuhoone lehel on kenasti kirjas info: “Kõiki meie poolt müüdavaid kasvuhooneid saavad meie soovitatud käsitöölised lisatasu eest paigaldada,” viitab pettunud aiapidaja ning ütleb, et firmapoolne suhtlus jätab ikka õige kõvasti soovida.
„Ettevõtte suhtlus on jätnud väga halva ja ebakompetentse mulje. Alustades algusest, kus küsisin võimalust soodustusele, millest jäigalt keelduti. Kui helistasin, siis öeldi, et “mina suurt ei tea, pole see mees ja õige sõidus” ja kui hiljem kirja teel täpsustavaid küsimusi esitasin (sest ehk pole jälle seda”õiget meest” kohal), siis vastused jäid puudu... Kurb, kui nii suure ja kalli ostu puhul puudub müügitöö tahe,” on ostja solvunud.

Lisavarustuse vajadusest mitte piiksugi
„Mul vastu pakkuda ka teise ettevõtte “MWL construct” aiapaviljoni müügitöö värske kogemus, kus müügitöö ja suhtumine perfektsed! Nii, aga räägime nüüd konkreetselt ka! Kas antud mudel on täis kinnine “toru”, 12m umbset kasvuhoonet st kas sellel kasvuhoonel pole ühtegi akent ei külgedel ega katusel? Ja kas uksi ka üks? Miks koheselt ei räägitud ega pakutud, et lisa aknad tuleks juurde osta? Tavapäraselt näitab iga müügisait juurde, mis on ostetava toote lisavarustus. See selle kasvuhoone puhul puudub, samuti ei saanud müügimees sõna suust, sest ei teadnud sellest midagi,” jutustab Bruno.

Firma endal süüd ei näe
Kasvuhoonefirma, kes kliendiga ei suhelnud, võttis aga jutule siinkirjutaja ning tunnistas, et tõepoolest pole iga tootega kaasas eestikeelseid jooniseid.
„Tegemist on siiski tehase poolt komplekteeritavate komplektidega, mis saabuvad Venemaalt, Valgevenest, Leedust jne. Kuna te ostate välismaalt (Leedust) ei ole eestikeelne joonis kohustuslik, kuna oleme baltikumi riik, on joonised vene keeles ning ka inglise keeles. Lisaks Eestis olevale seadusele peab olema toote kirjeldus/info/joonis kas eesti keeles või selle puudumisel inglise keeles. Lisaks on meil väga palju e-maile, mis igapäevaselt läbi liigub (tegutseme siiski kolmes riigis). Vahel harva jääb mõni ikka märkamata. Kui klient sooviks tihedamat suhtlust, oleks võinud ka ise siis tihedamalt helistada, kirjutada. Lisan ka manusesse screenshoti, kus näitab, et ollakse meile kaks korda kirjutanud. Vaid viimasele kirjale on jäänud vastamata. Ning üks kolmest kirjast on automaatkiri, mis kinnitab toote tellimust.
Tegemist on Leedu firmaga, kes tegutseb terves baltikumis. Antud kuupäeval, kui kasvuhoone soetati, Eestis tõesti paigaldamise teenus puudus, sellega alles tegeleti. Lisaks sai kliendile seda viimases kõnes selgitatud. Paigaldamise teenus läks käiku alles märtsi kuus. Siiani on meie kliendid ilusti teenusega rahule jäänud, seda saab ka FB tagasiside alt näha.”
Bruno aga pole põrmugi rahul ning kinnitab, et keegi talle midagi selgitanud pole ja eestikeelsed juhised on ka Eestis kohustuslikud.
„Puhas vale!” põrutab ta firma selgituste peale.Vaadatud 985 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Mati ja Hannes

on paras debiilide paar, totrusi on kommentaariumis nende poolt paras pasalaar.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi