Kert Kingo paljastab konkurentide rahatuulutusi

24.04.2022 22:20
Hillar Kohv Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
20
Foto:

Endine minister ja praegune riigikoguja Kert Kingo seisab silmitsi kahtlustusega, et ta on kuluhüvitisi valesti kasutanud. Ta ise on kindel, et tegu on poliitilise kättemaksuga.

Mis teema teil selle kuluhüvitisega on, et politsei tegeleb sellega?
Pole midagi seletada. Tavaline poliitiline spinn. Seda, kas politsei tegeleb, ei oska öelda. Pole isegi case’i, millega politseil oleks tegeleda.

Väidate, et vaja oli meediasse mulli lihtsalt?
Just. Nüüd, kui Randpere ja teiste teemad üles tõstsin, on suur paanika. Eks näis, mis nad edasi teevad. Me kavatseme igal juhul tõmmata avalikuks nende (reformierakondlased, sotsid, keskerakondlased) kuluhüvitised.

Reformiga on seotud ilmselt endiselt ka VEB fondi ja R- Hoolduse kadunud miljonid dollarid?
Kuulda on. See tuleks ka uuesti päevakorda tõmmata. Aga poliitturismi nad harrastavad. Selleks parlamendirühmadki asutatud.

On teil ehk sõnum, mida sooviksite öelda rahvale või südamelt ära?
Seda, et meie ehk EKRE oleme korduvalt tõstnud kuluhüvitiste avalikustamise või ära kaotamise teema üles. Refid ja Keskerakond soovivad hoopis päris pimedaks need teha, et ajakirjandus ka ei näeks. Seetõttu see teema seisabki. Nüüd nad tahtsid poliitilisi punkte võtta, aga avasid hoopis Pandora laeka, mida nad senini kõige rohkem vältida on püüdnud.
EKRE on ainuke erakond, kes ei maksa kuluhüvitistest auto- liisinguid. Teiste erakondade liikmed ostavad sisuliselt riigi raha eest (kuluhüvitised) endale autosid. Nelja-aastane liising ja auto on pärast seda enda oma.
(Kert Kingo otsib intervjuu käigus üles ka meenutused sellest, kuidas Valdo Randpere aastal 2016 kuluhüvitiste eest Tais puhkamas käis.)

Üks küsimus ka teisest valdkonnast. Kuna olete sotsiaalkomisjonis, siis oskate ehk vastata sellele, et miks pole tõstetud juba mitu aastat toimetulekutoetust 150 eurost enamaks ning kas on plaanis seda lähemal ajal tõsta ning kui palju?
Ei ole otseselt jutuks tulnud.

Kas sellele on üldse keegi mõelnud, et mida saab töötu omale kuus lubada 150 euro eest praeguste hindade juures? Kui riigikogulaste palgad tõusevad igal aastal seadusega ette nähtud korras ja ka pensionärid saavad pensioni juurde, siis peaks tõstetama ka toimetulekutoetust?
No see on valitsuse ja ministri teha. Kogu aeg on olnud ­rahapuuduse jutt. Kiik rääkis eelmises valitsuses sama juttu, et ei saa, sest raha pole.

Nali naljaks, aga kui on rahapuudus, siis ei saaks ju ka riigikogulaste palka igal aastal korrapäraselt tõsta?
Need on erinevad eelarveread. Ühelt realt teisele ei saa tõsta. Lisaks on Riigikogu liikmete palgatõus seadusega ette nähtud. Seda saab muuta ainult vastuvõtjatele järgnevaks koosseisuks.Vaadatud 1331 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Mati

No Kohvisugustelt tuleks küll toimetulekutoetus ära võtta.Mees on toidupangas nii ümmarguseks ennast õginud,et varsti tuleb vitsad peale panna,muidu läheb lõhki.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi