Kes joob, kes mitte?!

15.11.2020 23:30
Kristine Kaasonen
Kommentaarid
3
Foto:

Ma ei saa öelda, et mu sõbranna läks oma poiss-­sõbrast hiljuti lahku, aga siinkohal on “hiljuti” õigem öelda. ­Eelmine aasta on ju hiljuti. Igatahes on sõbrants nüüd piisavalt põdenud, üleelanud üksinda kriisiaja ning suve lõpus alustas taas kohtingutel käimist.

Sõbranna on mul selline pigem tagasihoidlikum ja kindlasti mitte peoloom. Oma vaimusilmas kujutan ma ette, et kohtingul olles täidab vestluse osa mees ja sõbranna kuulab. Väljas olles on peaaegu välistatud, et sõbrants läheneks ise mõnele vastasoo­esindajale. Aga selline ta mul on. Praeguseks on tal aga selja taga lausa kaks kohtingut, millest üks ebaõnnestus täielikult.

Vein on kurjast
Igal normaalsel õhtusöögil võiks endale ju klaasi veini lubada – see on nagu õhtusöögi austamine, aga loomulikult ei ole see kohustus. Pudel veini aga igaõhtuselt minu sõbranna menüüsse ei käi. Läksid siis sõbranna ja tema date ühel neljapäevasel õhtul nooblisse restosse ja loomulikult tellis sõbranna roa kõrvale ka klaasi veini. Meesterahvas oli kulmu kortsutanud ja küsinud suhteliselt kurjalt, kas sõbrants joob igal õhtul... Sest mees olevat karsklane ja ei joovat üldse.
Minu ontlik sõbranna oli sellise rünnaku peale nii ära ehmatunud, et pages põgusaks hetkeks vetsu nutulainet kustutama. Õhtu oli muidugi juba rikutud, kuid sõbranna naases lauda ning proovis ristiläinud suuski õigele rajale suunata. Vestluse käigus selgus, et mehe eelmine naine olevat tema sõnade kohaselt olnud alkohoolik, kelle igapäeva menüüsse olevat lõpus käinud 2-3 pudelit veini õhtu jooksul ja mees rääkis südantlõhestava loo elust alkohoolikuga. Ja tema enam ei soovivat naist, kes tarbib alkoholi.

Väärtusetu tüli
Iseenesest ei ole ju midagi halba, kui inimesel on partneri suhtes eeldused ja võib-olla isegi nõudmised, kuid kas näiteks selline lihtne asi nagu joomisharjumiste välja selgitamine ei peaks käima enne välja minekut? Ma olen kindel, et ligi 90% inimestest, olgu siis mehed või naised, lubavad välja minnes roa kõrvale endale klaasi veini ja see ei tähenda, et tegemist oleks alkoholi liigtarvitamisega. Küll aga paneb mind imestama tolle mehe rünnak klaasi veini puhul. Ilmselgelt on tal endal käimas veel võitlus oma sisemiste deemonitega ning soovin talle südamest jõudu enda kõrvale täiskarsklase leidmisel. Klaas veini või õlut söögi kõrvale ei peaks oleks esimese peretüli temaatika.Vaadatud 1039 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Vana võmm

Tundub sulepeast väljaimetud loona. Igaüks, kes nooblis restoranis veini on tellinud, teab, et sellest räägitakse omavahel kas enne tellimist või tellimise ajal.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi